identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

VERSUNI ROMANIA S.R.L.

CAEN 4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CUI 42936214J2020010165405Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 13.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
695,52mil lei
▲ 13,9% vs. 2024
Profit net · 2025
4,92mil lei
▼ 49,2% vs. 2024
Salariați
36
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, VERSUNI ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 695.522.401 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,9%. Rezultatul net a fost un profit de 4.919.677 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 36.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42936214
Nr. Reg. Comerțului
J2020010165405 · EUID ROONRC.J2020010165405
Cod CAEN
4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-08-19 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS PIPERA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 21 firme.

100 mN1234
  1. KEPLER - ROMINFO SA · 101 m · CAEN 6201 · +15 firme la aceeași adresă
  2. ARVAL SERVICE LEASE ROMANIA SRL · 105 m · CAEN 7711 · +9 firme la aceeași adresă
  3. CARDIF-ASSURANCES RISQUES DIVERS SA PARIS SUCURSALA BUCURESTI · 123 m · CAEN 6512 · +7 firme la aceeași adresă
  4. REGIE RADIO MUSIC (RRM) SRL · 128 m · CAEN 7312 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025695,52 mil lei▲ 13,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
173,88 mil347,76 mil521,64 mil695,52 mil2023 · cifră de afaceri: 525.787.600 lei2023 · profit net: 8.530.783 lei20232024 · cifră de afaceri: 610.628.319 lei2024 · profit net: 9.690.668 lei20242025 · cifră de afaceri: 695.522.401 lei695,52 mil2025 · profit net: 4.919.677 lei2025
Salariați
36
20232025
Datorii totale
48,63 mil lei▼ 25,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4643 · 581 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,7% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,7%
Creștere CA an/an
+13,9%
CA / salariat
19.320.067 lei
Datorii / active
39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,9%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+36,2%/an
Grad de îndatorare
39%
Angajați, în timp
34 → 36 (2021–2025, +6%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025695.522.401+13,9%4.919.677−49,2%0,7%48.632.404126.262.97762.358.33836
2024610.628.319+16,1%9.690.668+13,6%1,6%65.320.892142.701.28477.438.66136
2023525.787.6008.530.7831,6%70.170.689137.860.30467.747.99234
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
210 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-11-0433997/300/2024Judecătoria Sectorul2bucurestiplângere contravenţională DGAF - 0163491/2024FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MASSIVE ROMANIA IMPEX SRL9378205radiată
PHILIPS OUTDOOR LIGHTING ROMANIA SRL9654963radiată
VERSUNI MANUFACTURING ROMANIA S.R.L.10998120în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 2,62 mld lei, 1.501 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VERSUNI ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →