identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

PENSIEVE INDUSTRIES S.R.L.

CAEN 6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 43261409J33/1436/2020Neplătitor TVAInactiv fiscalRadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
316mii lei
▼ 14,7% vs. 2023
Profit net · 2024
239mii lei
▼ 17,8% vs. 2023
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2023
Vechime
5ani
din 2020
În anul 2024, PENSIEVE INDUSTRIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 316.246 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,7%. Rezultatul net a fost un profit de 239.399 lei. Datoriile totale au scăzut cu 24,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43261409
Nr. Reg. Comerțului
J33/1436/2020 · EUID ROONRC.J33/1436/2020
Cod CAEN
6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6210. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-10-29 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Orş. Dolhasca
Adresă
JUD. SUCEAVA, ORŞ. DOLHASCA, STR. BASARABIEI, NR.9
Cod poștal
727170

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2024)
316.246 lei
▼ 14,7%
Profit net
239.399 lei
▼ 17,8%
Datorii
11.075 lei
▼ 24,7%
Salariați
0
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 324.399 lei2023: 370.564 lei2024: 316.246 lei316 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 299.464 lei2023: 291.105 lei2024: 239.399 lei239 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 02023: 12024: 0020222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
75,7%
Creștere CA an/an
-14,7%
Datorii / active
4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2020–2024)
+82,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024316.246 lei239.399 lei11.075 lei250.714 lei239.639 lei0
2023370.564 lei291.105 lei14.716 lei306.061 lei291.345 lei1
2022324.399 lei299.464 lei20.164 lei319.868 lei299.704 lei0
🔒 Încă 2 ani de istoric (2020–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-09.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ASCENDIO S.R.L.52325838în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Suceava

RP
RIMIT PRODUCT S.R.L.
CUI 51061002 · Mun. Suceava
DM
DATA MOSAIC S.R.L.
CUI 51025220 · Mun. Suceava
GD
GHM DIGITAL INNOVATIONS S.R.L.
CUI 50996535 · Mun. Suceava
CS
CHRISCRAFT SOLUTIONS S.R.L.
CUI 50937695 · Sat Poieni-Suceava Com. Udeşti
ST
SPARROW TECH S.R.L.
CUI 50898545 · Mun. Suceava
IS
INNOVATIVE SEBAMA WARE S.R.L.
CUI 50796235 · Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-09RadiereÎn funcțiuneRadiată
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PENSIEVE INDUSTRIES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →