identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

TRASER IMPEX SRL

CAEN 4777 — Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
CUI 4339337J1992000411405Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,16mil lei
▼ 22,9% vs. 2024
Profit net · 2025
−514mii lei
▼ 104,4% vs. 2024
Salariați
12
▼ 7,7% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TRASER IMPEX SRL (CUI 4339337, nr. J1992000411405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN 4777). Este plătitoare de TVA din 2004. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,16 mil lei și 12 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, TRASER IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.158.035 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 513.849 lei. Datoriile totale au scăzut cu 21,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-513.849 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4339337
Nr. Reg. Comerțului
J1992000411405 · EUID ROONRC.J1992000411405
Cod CAEN
4777 — Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-07-20 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. ANASTASIE PANU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
31161
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 36 firme.

100 mN1234
  1. LEXTRANS GRUP S.R.L. · 30 m · CAEN 7490 · +8 firme la aceeași adresă
  2. ALGA CRISTAL S.R.L. · 30 m · CAEN 3213 · +6 firme la aceeași adresă
  3. APOMAR S.R.L. · 38 m · CAEN 7487 · +16 firme la aceeași adresă
  4. ROMAVO COM S.R.L. · 54 m · CAEN 4719 · +6 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,16 mil lei▼ 22,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
790 mii1,58 mil2,37 mil3,16 mil2023 · cifră de afaceri: 3.158.634 lei2023 · profit net: -218.606 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.798.090 lei2024 · profit net: -251.408 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.158.035 lei2,16 mil2025 · profit net: -513.849 lei2025
Salariați
12▼ 7,7%
20232025
Datorii totale
1,73 mil lei▼ 21,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4777 · 1.038 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-23,8% marjă · mai sus decât 16% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-23,8%
Creștere CA an/an
-22,9%
CA / salariat
179.836 lei
Datorii / active
78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-97,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-1,4%/an
Grad de îndatorare
78%
Angajați, în timp
13 → 12 (2021–2025, -8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.158.035−22,9%-513.849-23,8%1.726.4822.222.470527.29012
20242.798.090−11,4%-251.408-9,0%2.185.8633.179.4571.042.04713
20233.158.634-218.606-6,9%1.433.8022.689.8451.293.45513
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-2112474/236/2026Judecătoria Giurgiuvalidare poprireFondTerţ poprit
2026-07-0311783/236/2026Judecătoria Giurgiuvalidare poprire aplicare amendă civilăFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
TRASER GOLD SRL17043383în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 25,76 mil lei, 64 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TRASER IMPEX SRL

Este TRASER IMPEX SRL o firmă activă?

Da. TRASER IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este TRASER IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, TRASER IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2004 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO4339337.

Ce cifră de afaceri are TRASER IMPEX SRL?

În 2025, TRASER IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 2.158.035 lei, în scădere cu 22,9% față de 2024, și o pierdere netă de 513.849 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TRASER IMPEX SRL?

În 2025, TRASER IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 12 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TRASER IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TRASER IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 06.10.2026.

Are TRASER IMPEX SRL procese în instanță?

Da, TRASER IMPEX SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are TRASER IMPEX SRL datorii la ANAF?

TRASER IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TRASER IMPEX SRL?

Sediul social declarat al TRASER IMPEX SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. ANASTASIE PANU.

Ce activitate are TRASER IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a TRASER IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate” (cod CAEN 4777).

Când a fost înființată TRASER IMPEX SRL?

TRASER IMPEX SRL a fost înregistrată pe 20.07.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1992000411405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TRASER IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala