identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

SEBAS SSA LOGISTICS S.R.L.

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 43397681J29/2276/2020Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 17.10.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,38mil lei
▼ 47,4% vs. 2024
Profit net · 2025
141mii lei
▼ 58,3% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Vechime
5ani
din 2020
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SEBAS SSA LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.383.043 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 47,4%. Rezultatul net a fost un profit de 140.936 lei. Datoriile totale au crescut cu 2.715,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43397681
Nr. Reg. Comerțului
J29/2276/2020 · EUID ROONRC.J29/2276/2020
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-12-02 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, ALEEA ZARANDULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100244
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 38 firme.

100 mN1
  1. FOTESCU & CO PLOIESTI BAGDAD SOCIETATE IN NUME COLECTIV · 70 m · CAEN 5211 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,38 mil lei▼ 47,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,64 mil3,28 mil4,92 mil6,56 mil2023 · cifră de afaceri: 6.555.153 lei2023 · profit net: 932.326 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.530.603 lei2024 · profit net: 338.310 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.383.043 lei2,38 mil2025 · profit net: 140.936 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
6,15 mil lei▲ 2.715,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4941 · 34.820 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,9% marjă · mai sus decât 57% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,9%
Creștere CA an/an
-47,4%
CA / salariat
1.191.522 lei
Datorii / active
37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,2%
Creștere medie anuală (2021–2025)
-12,8%/an
Grad de îndatorare
37%
Angajați, în timp
1 → 2 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.383.043−47,4%140.936−58,3%5,9%6.147.90116.457.094142.1362
20244.530.603−30,9%338.310−63,7%7,5%218.3903.092.1272.881.5343
20236.555.153932.32614,2%847.5343.630.5972.804.0942
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
SEBAS SSA LOGISTICS SRL, PLOIESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 16,48 mil lei valoare totală, din care 10,44 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Construire unitați pentru activitatea de depozitare, împrejmuire teren, alei, parcare și utilitatiProgram Dezvoltare Durabilă și Tranziție Justă (fost PTJ) FTJIn Derulare16,48 mil lei10,44 mil lei2024–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BOORNA FREIGHT S.R.L.41546884în funcțiune
EMAGO CREATIVE SRL29352455radiată
EXPRESS TASK ONLINE S.R.L.41253043în funcțiune
IANIS CARGO SRL31702366în funcțiune
MĂDĂ CONSULTING SRL23739186radiată
MTA EXPRESS ESTATE S.R.L.47843531în funcțiune
SINGLAIT PLUS SRL38374576în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 6 active, cifră de afaceri cumulată 41,08 mil lei, 48 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SEBAS SSA LOGISTICS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →