identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

STAIM ENGINEERING S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 43489882J40/10058/2021Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,95mil lei
▲ 21,8% vs. 2024
Profit net · 2025
781mii lei
▼ 7,9% vs. 2024
Salariați
17
▼ 5,6% vs. 2024
Vechime
5ani
din 2020
Conducerea firmei · 4 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STAIM ENGINEERING S.R.L. (CUI 43489882, nr. J40/10058/2021) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2020. Activitatea principală: activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,95 mil lei și 17 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, STAIM ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.949.606 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,8%. Rezultatul net a fost un profit de 781.210 lei. Datoriile totale au crescut cu 170,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 17.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43489882
Nr. Reg. Comerțului
J40/10058/2021 · EUID ROONRC.J40/10058/2021
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-12-23 (5 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. VULTURILOR · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 mN12345678
  1. LUISA DESIGN & FASHION SRL · 19 m · CAEN 4791
  2. SIMEZA ARTCO S.R.L. · 37 m · CAEN 4619 · +2 firme la aceeași adresă
  3. SMART TRAFFIC S.R.L. · 37 m · CAEN 7112
  4. CASTEL MAYA SRL · 41 m · CAEN 5630
  5. YAM IMPEX SRL · 43 m · CAEN 4711
  6. INLEGRA S.R.L. · 51 m · CAEN 6310
  7. CASĂ DE CASĂ IMPORT ŞI DISTRIBUŢIE SRL · 52 m · CAEN 4644 · +1 firme la aceeași adresă
  8. RADIAL SOLUTIONS SRL · 53 m · CAEN 4613 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20254,95 mil lei▲ 21,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,25 mil2,51 mil3,76 mil5,02 mil2023 · cifră de afaceri: 5.016.974 lei2023 · profit net: 1.186.788 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.063.801 lei2024 · profit net: 848.236 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.949.606 lei4,95 mil2025 · profit net: 781.210 lei2025
Salariați
17▼ 5,6%
20232025
Datorii totale
889 mii lei▲ 170,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7112 · 16.252 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
15,8% marjă · mai sus decât 38% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,8%
Creștere CA an/an
+21,8%
CA / salariat
291.153 lei
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41,2%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+29,7%/an
Grad de îndatorare
32%
Angajați, în timp
7 → 17 (2021–2025, +143%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.949.606+21,8%781.210−7,9%15,8%888.5132.773.1331.895.05217
20244.063.801−19,0%848.236−28,5%20,9%329.0182.477.7391.876.39718
20235.016.9741.186.78823,7%462.1003.030.1932.028.16116
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ISIS DEVELOPMENT SRL19237238în funcțiune
OTHUA INDUSTRIAL SRL25550654în funcțiune

Firma are 4 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 32,77 mil lei, 60 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2021-09-10.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STAIM ENGINEERING S.R.L.

Este STAIM ENGINEERING S.R.L. o firmă activă?

Da. STAIM ENGINEERING S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este STAIM ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STAIM ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2021 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO43489882.

Ce cifră de afaceri are STAIM ENGINEERING S.R.L.?

În 2025, STAIM ENGINEERING S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 4.949.606 lei, în creștere cu 21,8% față de 2024, și un profit net de 781.210 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STAIM ENGINEERING S.R.L.?

În 2025, STAIM ENGINEERING S.R.L. a raportat un număr mediu de 17 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STAIM ENGINEERING S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STAIM ENGINEERING S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are STAIM ENGINEERING S.R.L. datorii la ANAF?

STAIM ENGINEERING S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STAIM ENGINEERING S.R.L.?

Sediul social declarat al STAIM ENGINEERING S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. VULTURILOR.

Ce activitate are STAIM ENGINEERING S.R.L.?

Activitatea principală declarată a STAIM ENGINEERING S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112).

Când a fost înființată STAIM ENGINEERING S.R.L.?

STAIM ENGINEERING S.R.L. a fost înregistrată pe 23.12.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/10058/2021.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAIM ENGINEERING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala