identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.

CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
CUI 43765066J23/1066/2021Plătitor TVA din 2021TVA la încasareVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,70mil lei
▲ 67,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−390mii lei
▲ 52,6% vs. 2024
Salariați
10
▲ 25,0% vs. 2024
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. (CUI 43765066, nr. J23/1066/2021) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,70 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.700.819 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 67,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 390.135 lei. Datoriile totale au crescut cu 53,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 140.770 lei.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-390.135 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43765066
Nr. Reg. Comerțului
J23/1066/2021 · EUID ROONRC.J23/1066/2021
Cod CAEN
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-02-18 (5 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Voluntari
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. SIHLEA · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77190
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. MARY FASHION EXPERT S.R.L. · 22 m · CAEN 4771
  2. KARAM ACCESORII S.R.L. · 28 m · CAEN 4641 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ESHOW IMPORT-EXPORT S.R.L. · 32 m · CAEN 4642 · +1 firme la aceeași adresă
  4. LABIRINT COMERT SRL · 39 m · CAEN 4616 · +5 firme la aceeași adresă
  5. ROSU INTERNATIONAL MARKET SRL · 41 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  6. MASTER COOK EXPRESS S.R.L. · 50 m · CAEN 4638 · +1 firme la aceeași adresă
  7. VELOCITY MOTORS S.R.L. · 59 m · CAEN 9531
  8. SAMANTHA SELECT S.R.L. · 68 m · CAEN 4939

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,70 mil lei▲ 67,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
925 mii1,85 mil2,78 mil3,70 mil2023 · cifră de afaceri: 1.890.231 lei2023 · profit net: -141.032 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.208.747 lei2024 · profit net: -823.726 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.700.819 lei3,70 mil2025 · profit net: -390.135 lei2025
Salariați
10▲ 25,0%
20232025
Datorii totale
2,50 mil lei▲ 53,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 9531 · 10.563 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-10,5% marjă · mai sus decât 22% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-10,5%
Creștere CA an/an
+67,6%
CA / salariat
370.082 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-30,4%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+26,4%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
4 → 10 (2021–2025, +150%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.700.819+67,6%-390.135-10,5%2.495.4133.778.7231.283.31010
20242.208.747+16,9%-823.726-37,3%1.625.8283.299.2731.673.4458
20231.890.231-141.032-7,5%2.339.5814.836.7532.497.1727
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca reclamant
6
Ca debitor
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1728201/94/2026Judecătoria Bufteaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-07-1424282/300/2025Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie GNM - 019396/2025ApelApelant
2026-06-2613144/320/2026Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondPârât
2026-05-1217026/301/2026Judecătoria Sectorul3bucuresticerere de valoare redusă 37.232,03 LEIFondReclamant
2026-04-2916511/3/2026Tribunalul BucurestipretenţiiFondReclamant
2026-04-2815733/300/2026Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-04-2814718/301/2026Judecătoria Sectorul3bucurestipretenţii 56.003,94 LEIFondReclamant
2026-03-178567/301/2026Judecătoria Sectorul3bucuresticerere de valoare redusă 36.736,76 LEIFondReclamant
2026-03-178570/301/2026Judecătoria Sectorul3bucuresticerere de valoare redusă 46.653,33 LEIFondReclamant
2025-10-1031801/94/2024Judecătoria Cornetuvalidare poprire 1512/2024FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
SUPERCAR SOLUTION S.R.L.50627074în funcțiune
SUPPORT CAR S.R.L.44054371în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 7,57 mil lei, 12 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Repararea și întreținerea autovehiculelor · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.

Este SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. o firmă activă?

Da. SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2021 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO43765066.

Ce cifră de afaceri are SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.?

În 2025, SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.700.819 lei, în creștere cu 67,6% față de 2024, și o pierdere netă de 390.135 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.?

În 2025, SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. procese în instanță?

Da, SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. apare în 12 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. datorii la ANAF?

SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 140.770 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.?

Sediul social declarat al SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. este în JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, STR. SIHLEA.

Ce activitate are SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531).

Când a fost înființată SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L.?

SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. a fost înregistrată pe 18.02.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J23/1066/2021.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SPEED GARAGE CONCEPT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala