identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

IMF DEVCONS S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 44060209J2021006237401Plătitor TVA din 2021TVA la încasareVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
38mii lei
▼ 98,0% vs. 2024
Profit net · 2025
−324mii lei
▼ 280,7% vs. 2024
Salariați
1
▼ 90,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IMF DEVCONS S.R.L. (CUI 44060209, nr. J2021006237401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2021. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, IMF DEVCONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 38.493 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 98,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 323.603 lei. Datoriile totale au crescut cu 86,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (608.208 lei) depășesc activele totale (505.804 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-86.905 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-323.603 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44060209
Nr. Reg. Comerțului
J2021006237401 · EUID ROONRC.J2021006237401
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-04-06 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR EPISCOP VULCAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202538 mii lei▼ 98,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
479 mii959 mii1,44 mil1,92 mil2023 · cifră de afaceri: 1.745.372 lei2023 · profit net: 57.539 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.917.695 lei2024 · profit net: 179.039 lei20242025 · cifră de afaceri: 38.493 lei38 mii2025 · profit net: -323.603 lei2025
Salariați
1▼ 90,0%
20232025
Datorii totale
608 mii lei▲ 86,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 6210 · 16.510 firme · mai sus decât 10% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 15% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-840,7% marjă · mai sus decât 1% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-840,7%
Creștere CA an/an
-98,0%
CA / salariat
38.493 lei
Datorii / active
120%
Creștere medie anuală (2021–2025)
-40,1%/an
Grad de îndatorare
120%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202538.493−98,0%-323.603−281%-840,7%608.208505.804-86.9051
20241.917.695+9,9%179.039+211%9,3%325.426545.441236.69810
20231.745.37257.5393,3%427.656485.31557.65911
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
22.200 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-06-248075/296/2025Judecătoria Satumareautorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 al. 2 C.p.c./ art.679 NCPCFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
360SOLUTIONS S.R.L.51350000în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 536 mii lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IMF DEVCONS S.R.L.

Este IMF DEVCONS S.R.L. o firmă activă?

Da. IMF DEVCONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este IMF DEVCONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, IMF DEVCONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.05.2021 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO44060209.

Ce cifră de afaceri are IMF DEVCONS S.R.L.?

În 2025, IMF DEVCONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 38.493 lei, în scădere cu 98,0% față de 2024, și o pierdere netă de 323.603 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IMF DEVCONS S.R.L.?

În 2025, IMF DEVCONS S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este IMF DEVCONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IMF DEVCONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.10.2026.

Are IMF DEVCONS S.R.L. procese în instanță?

Da, IMF DEVCONS S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are IMF DEVCONS S.R.L. datorii la ANAF?

IMF DEVCONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IMF DEVCONS S.R.L.?

Sediul social declarat al IMF DEVCONS S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR EPISCOP VULCAN.

Ce activitate are IMF DEVCONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a IMF DEVCONS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată IMF DEVCONS S.R.L.?

IMF DEVCONS S.R.L. a fost înregistrată pe 06.04.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021006237401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMF DEVCONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala