identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SAMGAS ROMANIA SRL

CAEN 4669 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CUI 4470552J1993000945026Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 16.10.2026samgas.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Avizat BRML (metrologie)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
39,62mil lei
▲ 39,9% vs. 2024
Profit net · 2025
6,29mil lei
▲ 47,0% vs. 2024
Salariați
16
▲ 6,7% vs. 2024
Contracte publice
13
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SAMGAS ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 39.616.028 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 39,9%. Rezultatul net a fost un profit de 6.288.460 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 16.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4470552
Nr. Reg. Comerțului
J1993000945026 · EUID ROONRC.J1993000945026
Cod CAEN
4669 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4664. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-08-11 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. MIERLEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
310204
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
samgas.ro
Email
samgas@samgas.ro
Telefon
0257217044
Nota site-ului
6,2/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 20.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. TECK SRL · 17 m · CAEN 7020
  2. E&R GREEN GARDEN SOLUTION S.R.L. · 19 m · CAEN 8130
  3. GIURA HOUSE VET S.R.L. · 39 m · CAEN 7500
  4. BMT 1995 S.R.L. · 66 m · CAEN 4619
  5. DEMEUR SRL · 78 m · CAEN 6820
  6. SCHWARZ & WEISS SRL · 85 m · CAEN 7311 · +1 firme la aceeași adresă
  7. TACTIC CAFE S.R.L. · 102 m · CAEN 5630
  8. MONASTRA SRL · 103 m · CAEN 4525

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202539,62 mil lei▲ 39,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,90 mil19,81 mil29,71 mil39,62 mil2023 · cifră de afaceri: 31.198.150 lei2023 · profit net: 4.944.489 lei20232024 · cifră de afaceri: 28.311.841 lei2024 · profit net: 4.277.584 lei20242025 · cifră de afaceri: 39.616.028 lei39,62 mil2025 · profit net: 6.288.460 lei2025
Salariați
16▲ 6,7%
20232025
Datorii totale
6,77 mil lei▲ 20,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4669 · 527 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Arad · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,9% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,9%
Creștere CA an/an
+39,9%
CA / salariat
2.476.002 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+20,7%/an
Grad de îndatorare
28%
Angajați, în timp
14 → 16 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202539.616.028+39,9%6.288.460+47,0%15,9%6.769.65824.277.84717.509.23316
202428.311.841−9,3%4.277.584−13,5%15,1%5.600.22219.319.92713.720.77315
202331.198.1504.944.48915,8%8.436.87920.379.01011.943.18915
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Laborator de metrologie autorizat BRML
L33-6/1.06.29.1; L33-6/1.06.29.2; L33-6/1.06.29.3; L33-5/1.06.30
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
020-26valabil04.06.2028Biroul Român de Metrologie Legală (BRML)
lista din 04.10.2026
Laborator de metrologie autorizat BRML
L33-6/1.06.29.1; L33-6/1.06.29.2; L33-6/1.06.29.3; L33-5/1.06.30
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
022-24expirat05.06.2026Biroul Român de Metrologie Legală (BRML)
lista din 04.10.2026
Laborator de metrologie autorizat BRML
L33-6/1.06.29.1; L33-6/1.06.29.2; L33-6/1.06.29.3; L33-5/1.06.30
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
024-22expirat08.06.2024Biroul Român de Metrologie Legală (BRML)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

13

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
13
Valoare totală
88.702 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-159449/291/2025Judecătoria Romanalte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiareFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CORIZZA SRL5881319radiată
TECNOS SRL9651649radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 40,06 mil lei, 16 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAMGAS ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →