identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 44844699J01/1168/2021Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026În insolvențăInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2022
79mii €
▲ 63,2% vs. 2021
Profit net · 2022
62mii €
▲ 34,7% vs. 2021
Salariați
1
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA CREDITOAREI · stadiu: Fond · dosar 406/107/2025 · 24.02.2025
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. (CUI 44844699, nr. J01/1168/2021) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 2021. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Nu este plătitoare de TVA. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 390 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2022, DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 390.495 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 63,5%. Rezultatul net a fost un profit de 306.967 lei. Datoriile totale au crescut cu 35,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 188.439 lei (Faliment).
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 3 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 3 ani (ultimul bilanț: 2022). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44844699
Nr. Reg. Comerțului
J01/1168/2021 · EUID ROONRC.J01/1168/2021
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-09-03 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. MĂRĂŞEŞTI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
510087
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. GUSTI DESIGN SRL · 15 m · CAEN 4532
  2. OBLIO SRL · 18 m · CAEN 2511
  3. ALBAROM COMP SRL · 19 m · CAEN 3320
  4. YOUNG GLITCH S.R.L. · 25 m · CAEN 4791
  5. BLUE MOVE S.R.L. · 35 m · CAEN 8553
  6. CAMMAC MMG S.R.L. · 37 m · CAEN 7020
  7. CLEVER ARCHITECTURE S.R.L. · 70 m · CAEN 6202 · +1 firme la aceeași adresă
  8. ROCERAM SRL · 83 m · CAEN 2341 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202279 mii €▲ 63,2% față de 2021
Cifră de afaceriProfit net
20 mii40 mii59 mii79 mii2021 · cifră de afaceri: 48.523 €2021 · profit net: 46.212 €20212022 · cifră de afaceri: 79.187 €79 mii2022 · profit net: 62.249 €2022
Salariați
1
Datorii totale
14 mii €▲ 35,4%
20212022

Indicatori 2022

Marjă netă
78,6%
Creștere CA an/an
+63,2%
CA / salariat
79.187 €
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202279.187+63,2%62.249+34,7%78,6%14.13776.43562.2971
202148.52346.21295,2%10.44556.69746.252—

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2022: 1 € = 4,9313 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2022). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-02-24406/107/2025Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA CREDITOAREIFondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.

Este DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. o firmă activă?

DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 01.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.?

În 2022, DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 390.495 lei, în creștere cu 63,5% față de 2021, și un profit net de 306.967 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.?

În 2022, DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. este debitoare, nr. 406/107/2025, din 24.02.2025, stadiul: fond.

Are DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. procese în instanță?

Da, DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. datorii la ANAF?

DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 188.439 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.?

Sediul social declarat al DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. este în JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. MĂRĂŞEŞTI.

Ce activitate are DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.?

Activitatea principală declarată a DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L.?

DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. a fost înregistrată pe 03.09.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/1168/2021.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DIDIAŞ CONSTRUCŢII S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala