identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

POPICA-CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 45005555J2021000862375Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
1,04mil lei
▲ 135,4% vs. 2023
Profit net · 2024
202mii lei
▼ 2,8% vs. 2023
Salariați
7
▲ 40,0% vs. 2023
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

POPICA-CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45005555, nr. J2021000862375) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2021. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1,04 mil lei și 7 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2024, POPICA-CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.037.980 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 135,4%. Rezultatul net a fost un profit de 201.935 lei. Datoriile totale au crescut cu 380,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 209.138 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45005555
Nr. Reg. Comerțului
J2021000862375 · EUID ROONRC.J2021000862375
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-10-05 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CRICOVULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
8 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. HUB WOOD BUSINESS S.R.L. · 17 m · CAEN 1629 · +2 firme la aceeași adresă
  2. BANDARA BUILDING S.R.L. · 23 m · CAEN 6812 · +1 firme la aceeași adresă
  3. RADIOTELPLUS SRL · 25 m · CAEN 6420
  4. IONELA & MARIANA CAFE-BAR SRL · 37 m · CAEN 5630
  5. STYLISH CO SRL · 53 m · CAEN 1410 · +7 firme la aceeași adresă
  6. NUTI SI IONICA PRODIMPEX SRL · 69 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ATELIERUL DE BERE 7O7 S.R.L. · 72 m · CAEN 4634
  8. TRN PROGRESS SOLUTIONS S.R.L. · 80 m · CAEN 4781

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20241,04 mil lei▲ 135,4% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
259 mii519 mii778 mii1,04 mil2022 · cifră de afaceri: 298.500 lei2022 · profit net: 85.697 lei20222023 · cifră de afaceri: 440.954 lei2023 · profit net: 207.715 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.037.980 lei1,04 mil2024 · profit net: 201.935 lei2024
Salariați
7▲ 40,0%
20222024
Datorii totale
142 mii lei▲ 380,4%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
19,5%
Creștere CA an/an
+135,4%
CA / salariat
148.283 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34,6%
Creștere medie anuală (2021–2024)
+113,9%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20241.037.980+135%201.935−2,8%19,5%141.576725.115583.5397
2023440.954+47,7%207.715+142%47,1%29.471411.075381.6045
2022298.50085.69728,7%0162.936162.9365
Încă 1 an de istoric (2021–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

26 firme afiliate

FirmăCUIStare
BUSINESS BASARAB 4YOU S.R.L.50378445în funcțiune
CAZAMIR-CONSTRUCT S.R.L.45005520în funcțiune
DIASMIN-CSD S.R.L.44207912în funcțiune
GABB INVEST CONSTRUCT S.R.L.50646556în funcțiune
GADOL URIM PLAST S.R.L.40447980în funcțiune
GASTRO FUSION ALCHEMY & HERITAGE S.R.L.37577211în funcțiune
GENERAL COUNCIL S.R.L.47286520în funcțiune
GOTIC FOOD MAGIC S.R.L.50377377în funcțiune
INOVATIVE PROJECT BUSINESS S.R.L.48606452în funcțiune
INTERACTIV REAL BUSINESS S.R.L.48607270în funcțiune
KARDINAL TEAM USUALY S.R.L.47286449în funcțiune
LUCIANO GENERAL STORE S.R.L.39599577în funcțiune
MARIO CAZAMIR CONSTRUCT S.R.L.46352609în funcțiune
NEW VISION HUMAN S.R.L.48624912în funcțiune
PROACTIV PARADICE S.R.L.48604338în funcțiune
PROTECT MANIA BUSINESS S.R.L.47291089în funcțiune
QUANTUM CONSULTING TIME S.R.L.47286422în funcțiune
R&Y TRANS ALTERNATIV S.R.L.47291046în funcțiune
SECURITY MARKET S.R.L.48604320în funcțiune
SMART PROJECT BUSINESS S.R.L.48625683în funcțiune
SPECIFICAL MARKETING WANTED S.R.L.48604257în funcțiune
STYLISH CO SRL24392688în funcțiune
TOGETHER ENJOY BUSINESS S.R.L.47288938în funcțiune
VERDINO MISTIC S.R.L.47289003în funcțiune
WALL STREET ROMANIAN S.R.L.48620309în funcțiune
WELDING METAL COLOR S.R.L.44744681în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 111 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 9 județe: 11 active, cifră de afaceri cumulată 54,92 mil lei, 370 salariați, 35 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre POPICA-CONSTRUCT S.R.L.

Este POPICA-CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da. POPICA-CONSTRUCT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este POPICA-CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, POPICA-CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are POPICA-CONSTRUCT S.R.L.?

În 2024, POPICA-CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.037.980 lei, în creștere cu 135,4% față de 2023, și un profit net de 201.935 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are POPICA-CONSTRUCT S.R.L.?

În 2024, POPICA-CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 7 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este POPICA-CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care POPICA-CONSTRUCT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.08.2026.

Are POPICA-CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

POPICA-CONSTRUCT S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 209.138 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul POPICA-CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al POPICA-CONSTRUCT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CRICOVULUI.

Ce activitate are POPICA-CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a POPICA-CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată POPICA-CONSTRUCT S.R.L.?

POPICA-CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 05.10.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021000862375.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
POPICA-CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala