identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

ARCA CHIRURGIE S.R.L.

CAEN 8622 — Activități de asistență medicală specializată
CUI 45027251J2021003415226Neplătitor TVAVerificat ANAF 14.10.2026În insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
453mii lei
▼ 59,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−1,57mil lei
▼ 514,4% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Fond · dosar 5651/99/2026 · 18.09.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt
În anul 2025, ARCA CHIRURGIE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 453.367 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 59,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.571.871 lei. Datoriile totale au crescut cu 87,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (3.120.798 lei) depășesc activele totale (1.558.872 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-1.561.926 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-1.571.871 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45027251
Nr. Reg. Comerțului
J2021003415226 · EUID ROONRC.J2021003415226
Cod CAEN
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-10-08 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. ŞTEFAN CEL MARE ŞI SFÂNT
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 29 firme.

100 mN1234567
  1. GRUPUL DE PRESĂ MEDIANET SRL · 61 m · CAEN 5812 · +2 firme la aceeași adresă
  2. INTACT SRL · 89 m · CAEN 7111 · +7 firme la aceeași adresă
  3. MOLDOVITA SRL · 95 m · CAEN 4772 · +9 firme la aceeași adresă
  4. LUDIO S.R.L. · 118 m · CAEN 6210
  5. EUROART SRL · 141 m · CAEN 4120
  6. DARALEX AGRO S.R.L. · 149 m · CAEN 4621
  7. FLASH SRL · 149 m · CAEN 4614 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025453 mii lei▼ 59,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
287 mii574 mii862 mii1,15 mil2023 · cifră de afaceri: 1.148.702 lei2023 · profit net: 430.806 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.117.286 lei2024 · profit net: 379.325 lei20242025 · cifră de afaceri: 453.367 lei453 mii2025 · profit net: -1.571.871 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
3,12 mil lei▲ 87,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 8622 · 12.505 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Iași · mai sus decât 66% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-346,7% marjă · mai sus decât 1% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-346,7%
Creștere CA an/an
-59,4%
CA / salariat
90.673 lei
Datorii / active
200%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+30,5%/an
Lichiditate curentă
0,12
Grad de îndatorare
200%
Scor Z-Altman
-6,84 (zonă de risc)
Angajați, în timp
1 → 5 (2021–2025, +400%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025453.367−59,4%-1.571.871−514%-346,7%3.120.7981.558.872-1.561.9265
20241.117.286−2,7%379.325−11,9%34,0%1.662.5402.042.065379.5255
20231.148.702430.80637,5%1.605.9462.036.952431.0066
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca debitor
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-185651/99/2026Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor
2026-09-115466/99/2026Tribunalul Iasiactiune in raspundere contractualaFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ARKA AMBULATORY CARE S.R.L.47799100în funcțiune
ARKA HOSPITAL S.R.L.45627086în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 5,09 mil lei, 30 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență medicală specializată · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARCA CHIRURGIE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →