identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

BAUHAUS DENALEX CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 45204728J12/5516/2021Plătitor TVA din 2022Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
945mii lei
▲ 6,7% vs. 2024
Profit net · 2025
273mii lei
▲ 12,2% vs. 2024
Salariați
5
▲ 25,0% vs. 2024
Vechime
4ani
din 2021
În anul 2025, BAUHAUS DENALEX CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 945.280 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,7%. Rezultatul net a fost un profit de 273.036 lei. Datoriile totale au crescut cu 129,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45204728
Nr. Reg. Comerțului
J12/5516/2021 · EUID ROONRC.J12/5516/2021
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-11-10 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. IZVORULUI, NR.28, AP.13 · 2 firme aici
Cod poștal
405300
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2025)
945.280 lei
▲ 6,7%
Profit net
273.036 lei
▲ 12,2%
Datorii
479.430 lei
▲ 129,3%
Salariați
5
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 305.761 lei2024: 885.748 lei2025: 945.280 lei945 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 51.097 lei2024: 243.245 lei2025: 273.036 lei273 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 52024: 42025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
28,9%
Creștere CA an/an
+6,7%
CA / salariat
189.056 lei
Datorii / active
63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97,1%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+82,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025187.440 €54.141 €95.067 €150.798 €55.731 €5
2024178.054 €48.897 €42.022 €71.778 €29.756 €4
202361.815 €10.330 €29.419 €40.492 €11.074 €5
🔒 Încă 2 ani de istoric (2021–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

BI
BAUHAUS INVEST S.R.L.
CUI 47993113 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
BAUHAUS INVEST S.R.L.47993113în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Cluj

BS
BBTCONSTRUCT S.R.L.
CUI 50791653 · Mun. Gherla
KC
KINA CONSTRUCTION S.R.L.
CUI 48515907 · Mun. Gherla
BI
BAUHAUS INVEST S.R.L.
CUI 47993113 · Mun. Gherla
DC
DYSLEYA CONST S.R.L.
CUI 46519643 · Mun. Gherla
MP
MILDOR PROCONSTRUCT S.R.L.
CUI 46312612 · Mun. Gherla
VC
VRATAUBEN CONSTRUCTII S.R.L.
CUI 45813992 · Mun. Gherla

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2021-12-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BAUHAUS DENALEX CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →