identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

RAIN CONSTRUCT SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 4559200J1993004213130Plătitor TVA din 2023TVA la încasareVerificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2014 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,66mil lei
▼ 4,9% vs. 2024
Profit net · 2025
57mii lei
▲ 1.233,4% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RAIN CONSTRUCT SRL (CUI 4559200, nr. J1993004213130) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,66 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, RAIN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.658.453 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,9%. Rezultatul net a fost un profit de 56.961 lei. Datoriile totale au crescut cu 46,1% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4559200
Nr. Reg. Comerțului
J1993004213130 · EUID ROONRC.J1993004213130
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-08-25 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SUVENIR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
905350
Contact declarat
24 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 mN12345678
  1. ELIDO TRADING S.R.L. · 17 m · CAEN 5621 · +2 firme la aceeași adresă
  2. 3D PROIECT S.R.L. · 28 m · CAEN 7112
  3. MASSIVE DYNAMICS SRL · 44 m · CAEN 4619 · +2 firme la aceeași adresă
  4. NOVA INTERCONSULT GRUP S.R.L. · 47 m · CAEN 7022 · +3 firme la aceeași adresă
  5. RAPID INSTAL SRL · 55 m · CAEN 4322
  6. CENTRUL IMOBILIAR 2003 SRL · 55 m · CAEN 6832 · +3 firme la aceeași adresă
  7. VB DEVELOPMENT S.R.L. · 57 m · CAEN 4614 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MONTE CARLO IMPORT EXPORT SRL · 63 m · CAEN 7420

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,66 mil lei▼ 4,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
768 mii1,54 mil2,30 mil3,07 mil2023 · cifră de afaceri: 3.071.160 lei2023 · profit net: 1.043.383 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.743.539 lei2024 · profit net: 4.272 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.658.453 lei1,66 mil2025 · profit net: 56.961 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
1,38 mil lei▲ 46,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4690 · 6.069 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 83% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,4% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,4%
Creștere CA an/an
-4,9%
Datorii / active
69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,2%
Creștere medie anuală (2022–2025)
-9,8%/an
Grad de îndatorare
69%
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.658.453−4,9%56.961+999%3,4%1.382.9491.999.795616.846—
20241.743.539−43,2%4.272−99,6%0,2%946.3111.496.015559.5701
20233.071.1601.043.38334,0%374.1521.742.5811.368.4291
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-0420648/3/2025/a3Tribunalul Bucuresticontestaţie creanţe la tabelul preliminar publicat în BPI 13842/26.05.2026 (PREMFondIntimat
2026-05-2220648/3/2025/a1Tribunalul Bucurestialte cereri Apel imp.sc 1595/18.3.2026 (Premia Insurance Consulting SRL)FondCreditor
2025-06-1720648/3/2025Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Contestaţia debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
BIG BELLY HOUSE SRL33307827în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 4,02 mil lei, 4 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-08AdresăJUD. CONSTANŢA, LOC. EFORIE NORD ORŞ. EFORIE, STR. CORALULUI, NR.6, CAMERA NR. 1, ET.PARTERMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SUVENIR, NR.3, CAMERA NR.2, AP.1

Întrebări despre RAIN CONSTRUCT SRL

Este RAIN CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. RAIN CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este RAIN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, RAIN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2023 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO4559200.

Ce cifră de afaceri are RAIN CONSTRUCT SRL?

În 2025, RAIN CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 1.658.453 lei, în scădere cu 4,9% față de 2024, și un profit net de 56.961 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este RAIN CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RAIN CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are RAIN CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, RAIN CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are RAIN CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

RAIN CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RAIN CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al RAIN CONSTRUCT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SUVENIR.

Ce activitate are RAIN CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a RAIN CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690).

Când a fost înființată RAIN CONSTRUCT SRL?

RAIN CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 25.08.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1993004213130.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RAIN CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala