identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

RESPECT CAR SERVICE S.R.L.

CAEN 4520 — Întreținerea și repararea autovehiculelor
CUI 46236728J40/10461/2022Neplătitor TVAVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
206mii lei
▲ 4,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−79mii lei
▼ 502,8% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
4ani
din 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RESPECT CAR SERVICE S.R.L. (CUI 46236728, nr. J40/10461/2022) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2022. Activitatea principală: întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 206 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, RESPECT CAR SERVICE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 206.330 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 78.507 lei. Datoriile totale au crescut cu 297,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (180.389 lei) depășesc activele totale (107.383 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-73.006 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-78.507 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46236728
Nr. Reg. Comerțului
J40/10461/2022 · EUID ROONRC.J40/10461/2022
Cod CAEN
4520 — Întreținerea și repararea autovehiculelor
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 9531. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-06-03 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. VALEA LUNGĂ · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
61508
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 mN1234567
  1. DEXTER IMPACT S.R.L. · 28 m · CAEN 4120 · +13 firme la aceeași adresă
  2. AMY EMPOWER S.R.L. · 39 m · CAEN 5611 · +1 firme la aceeași adresă
  3. MINDES CONSULTING SRL · 72 m · CAEN 6832
  4. ULTRASOUND SERVICE SRL · 87 m · CAEN 4774 · +16 firme la aceeași adresă
  5. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA APLICATA · 89 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  6. SYSTEMS CONSULTING D&S SRL · 93 m · CAEN 6201
  7. FABDENTALL S.R.L. · 98 m · CAEN 8623

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025206 mii lei▲ 4,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
52 mii103 mii155 mii206 mii2023 · cifră de afaceri: 106.980 lei2023 · profit net: 16.328 lei20232024 · cifră de afaceri: 197.246 lei2024 · profit net: -13.023 lei20242025 · cifră de afaceri: 206.330 lei206 mii2025 · profit net: -78.507 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
180 mii lei▲ 297,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4520 · 4.541 firme · mai sus decât 60% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 43% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-38,1% marjă · mai sus decât 17% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-38,0%
Creștere CA an/an
+4,6%
CA / salariat
103.165 lei
Datorii / active
168%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+107,5%/an
Grad de îndatorare
168%
Angajați, în timp
1 → 2 (2022–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025206.330+4,6%-78.507-38,0%180.389107.383-73.0062
2024197.246+84,4%-13.023−180%-6,6%45.43250.9335.5012
2023106.98016.32815,3%30.57349.09718.5241
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-06-1912888/303/2024Judecătoria Sectorul6bucurestiplângere contravenţională NR. 994110/26.06.2023FondContestator

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Întreținerea și repararea autovehiculelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2022-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RESPECT CAR SERVICE S.R.L.

Este RESPECT CAR SERVICE S.R.L. o firmă activă?

Da. RESPECT CAR SERVICE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este RESPECT CAR SERVICE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RESPECT CAR SERVICE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 06.11.2026).

Ce cifră de afaceri are RESPECT CAR SERVICE S.R.L.?

În 2025, RESPECT CAR SERVICE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 206.330 lei, în creștere cu 4,6% față de 2024, și o pierdere netă de 78.507 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RESPECT CAR SERVICE S.R.L.?

În 2025, RESPECT CAR SERVICE S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RESPECT CAR SERVICE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RESPECT CAR SERVICE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are RESPECT CAR SERVICE S.R.L. procese în instanță?

Da, RESPECT CAR SERVICE S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are RESPECT CAR SERVICE S.R.L. datorii la ANAF?

RESPECT CAR SERVICE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RESPECT CAR SERVICE S.R.L.?

Sediul social declarat al RESPECT CAR SERVICE S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. VALEA LUNGĂ.

Ce activitate are RESPECT CAR SERVICE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a RESPECT CAR SERVICE S.R.L. este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520).

Când a fost înființată RESPECT CAR SERVICE S.R.L.?

RESPECT CAR SERVICE S.R.L. a fost înregistrată pe 03.06.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/10461/2022.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RESPECT CAR SERVICE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala