identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

MDA CONSTRUCTII PRIORITARE S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 46553416J2022001006108Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 11.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
428mii lei
▲ 27,3% vs. 2024
Profit net · 2025
120mii lei
▲ 55,8% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MDA CONSTRUCTII PRIORITARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 428.135 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 27,3%. Rezultatul net a fost un profit de 119.687 lei. Datoriile totale au crescut cu 31,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46553416
Nr. Reg. Comerțului
J2022001006108 · EUID ROONRC.J2022001006108
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-07-28 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Sat Fundeni Com. Zărneşti
Adresă
JUD. BUZĂU, SAT FUNDENI COM. ZĂRNEŞTI, STR UNIRII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
127717
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

4 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025428 mii lei▲ 27,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
107 mii214 mii321 mii428 mii2023 · cifră de afaceri: 300.526 lei2023 · profit net: 46.870 lei20232024 · cifră de afaceri: 336.444 lei2024 · profit net: 76.811 lei20242025 · cifră de afaceri: 428.135 lei428 mii2025 · profit net: 119.687 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
50 mii lei▲ 31,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 19.949 firme · mai sus decât 52% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Buzău · mai sus decât 66% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
28,0% marjă · mai sus decât 69% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
28,0%
Creștere CA an/an
+27,3%
CA / salariat
142.712 lei
Datorii / active
29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,8%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+26,1%/an
Grad de îndatorare
29%
Angajați, în timp
3 → 3 (2022–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025428.135+27,3%119.687+55,8%28,0%49.785169.712119.9273
2024336.444+12,0%76.811+63,9%22,8%37.888115.15677.2683
2023300.52646.87015,6%31.25785.88454.8072
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
145.268 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MDA CONSTRUCTII PRIORITARE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →