identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 47052243J13/3822/2022Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026În insolvențăInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2023
92mii €
Profit net · 2023
25mii €
▲ 3.259,1% vs. 2022
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2022
Vechime
4ani
din 2022
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · stadiu: Fond · dosar 4488/118/2024 · 02.07.2024
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. (CUI 47052243, nr. J13/3822/2022) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din Medgidia, județul Constanța, înființată în 2022. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Nu este plătitoare de TVA. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 456 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2023, VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 455.861 lei. Rezultatul net a fost un profit de 122.727 lei. Datoriile totale au crescut cu 31.966,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 105.787 lei (Insolventa).
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47052243
Nr. Reg. Comerțului
J13/3822/2022 · EUID ROONRC.J13/3822/2022
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-10-21 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Medgidia
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. PANSELUŢELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
905600
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. ELVIS NUR- KEN SRL · 71 m · CAEN 4722
  2. BEST COLOR COPIERS S.R.L. · 74 m · CAEN 9510 · +1 firme la aceeași adresă
  3. BUCATE ŞI LEACURI ALESE S.R.L. · 85 m · CAEN 4631 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DASI CONSTRUCT TOTAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA · 93 m · CAEN 4120
  5. NYCO ACTUAL FOOD S.R.L. · 100 m · CAEN 5611
  6. IMFAGET MEDIA S.R.L. · 114 m · CAEN 1072
  7. PROFIL TERMO EFICIENT S.R.L. · 117 m · CAEN 2223
  8. GWG AVANTAJ UTILAJ S.R.L. · 127 m · CAEN 7732

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202392 mii €
Cifră de afaceriProfit net
23 mii46 mii69 mii92 mii2022 · profit net: -785 €20222023 · cifră de afaceri: 92.160 €92 mii2023 · profit net: 24.811 €2023
Salariați
2▲ 100,0%
20222023
Datorii totale
296 mii €▲ 31.868,2%
20222023

Indicatori 2023

Marjă netă
26,9%
CA / salariat
46.080 €
Datorii / active
87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
103,1%

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202392.16024.81126,9%296.130340.41624.0692
2022—-785—926181-7451

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2023: 1 € = 4,9464 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2023). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca debitor
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-07-024488/118/2024Tribunalul Constantacererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondDebitor
2024-03-081534/118/2024Tribunalul Constantaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2024-02-15997/118/2024Tribunalul Constantaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2023-11-238030/118/2023Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.

Este VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 04.11.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.?

În 2023, VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 455.861 lei, și un profit net de 122.727 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.?

În 2023, VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. este debitoare, nr. 4488/118/2024, din 02.07.2024, stadiul: fond.

Are VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. procese în instanță?

Da, VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. datorii la ANAF?

VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 105.787 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social declarat al VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. este în JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. PANSELUŢELOR.

Ce activitate are VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L.?

VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată pe 21.10.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J13/3822/2022.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VASY NORD SOLID CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala