identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

STANEAN S.R.L.

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 47465169J30/51/2023Plătitor TVA din 2023TVA la încasareVerificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
955mii lei
▲ 64,2% vs. 2024
Profit net · 2025
175mii lei
▲ 23,9% vs. 2024
Salariați
2
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, STANEAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 955.454 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 64,2%. Rezultatul net a fost un profit de 175.145 lei. Datoriile totale au scăzut cu 10,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47465169
Nr. Reg. Comerțului
J30/51/2023 · EUID ROONRC.J30/51/2023
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-01-17 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Carei
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Carei
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. CAREI, STR. GRIGORE URECHE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
445100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. GOLD TIP TOP S.R.L. · 387 m · CAEN 4711 · +4 firme la aceeași adresă
  2. CĂPLENI ENERGY SRL · 401 m · CAEN 3511 · +4 firme la aceeași adresă
  3. AGROINVEST CAREI S.R.L. · 419 m · CAEN 111 · +2 firme la aceeași adresă
  4. ANTONIO RAN TRANS S.R.L. · 427 m · CAEN 4941 · +5 firme la aceeași adresă
  5. CAMI IMPEX SRL · 469 m · CAEN 4334 · +2 firme la aceeași adresă
  6. YAN & NICHO TRANS S.R.L. · 497 m · CAEN 4941 · +3 firme la aceeași adresă
  7. DOBBINS S.R.L. · 509 m · CAEN 5630
  8. AGRO TRANS CRIŞENI S.R.L. · 534 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025955 mii lei▲ 64,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
239 mii478 mii717 mii955 mii2023 · cifră de afaceri: 311.303 lei2023 · profit net: -38.105 lei20232024 · cifră de afaceri: 581.924 lei2024 · profit net: 141.378 lei20242025 · cifră de afaceri: 955.454 lei955 mii2025 · profit net: 175.145 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
60 mii lei▼ 10,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4941 · 34.820 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Satu Mare · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
18,3% marjă · mai sus decât 81% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,3%
Creștere CA an/an
+64,2%
CA / salariat
477.727 lei
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62,9%
Grad de îndatorare
18%
Angajați, în timp
1 → 2 (2023–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025955.454+64,2%175.145+23,9%18,3%60.024338.642278.6182
2024581.924+86,9%141.37824,3%66.872170.345103.473—
2023311.303-38.105-12,2%126.75188.846-37.9051

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
STANEAN SRL, CAREI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
4
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-094036/218/2026Judecătoria Careivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-03-17982/263/2026Judecătoria Motrucerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-173523/296/2026Judecătoria Satumarecerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-17982/255/2026Judecătoria Marghitacerere de valoare redusăFondReclamant
2025-07-0311587/271/2025Judecătoria Oradeaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-10-0930856/300/2024Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RS AUTOSERVICE S.R.L.47724697în dizolvare

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,03 mil lei, 2 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STANEAN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →