identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

BIM 93 SRL

CAEN 4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CUI 4751191J1993001802322Plătitor TVA din 1997TVA la încasareVerificat ANAF 14.10.2026ActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,57mil lei
▼ 9,3% vs. 2024
Profit net · 2025
134mii lei
▼ 55,7% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BIM 93 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.572.375 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,3%. Rezultatul net a fost un profit de 134.083 lei. Datoriile totale au crescut cu 180,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4751191
Nr. Reg. Comerțului
J1993001802322 · EUID ROONRC.J1993001802322
Cod CAEN
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-10-11 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Orş. Avrig
Adresă
JUD. SIBIU, ORŞ. AVRIG, STR. SAŞILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
555200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. GEIGER GROUP ROMANIA SRL · 32 m · CAEN 7010
  2. CONCORDIA TOTAL SRL · 57 m · CAEN 5630 · +5 firme la aceeași adresă
  3. CAM & MAYA SPEDITION S.R.L. · 96 m · CAEN 5320 · +1 firme la aceeași adresă
  4. A.N.F. BEAUTY STUDIO S.R.L. · 99 m · CAEN 9622
  5. FLORA TRADING S.R.L. · 99 m · CAEN 4711
  6. WEST MARKET IMPORT S.R.L. · 116 m · CAEN 4712
  7. BANCA AGRICOLA S.A AGENTIA AVRIG · 118 m
  8. INTERIOR QUALITY SRL · 123 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,57 mil lei▼ 9,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
453 mii907 mii1,36 mil1,81 mil2023 · cifră de afaceri: 1.813.307 lei2023 · profit net: 356.106 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.734.476 lei2024 · profit net: 302.569 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.572.375 lei1,57 mil2025 · profit net: 134.083 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
190 mii lei▲ 180,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4776 · 3.103 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Sibiu · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,5% marjă · mai sus decât 69% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,5%
Creștere CA an/an
-9,3%
CA / salariat
524.125 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
91,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,2%/an
Grad de îndatorare
56%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.572.375−9,3%134.083−55,7%8,5%190.238337.062146.8243
20241.734.476−4,3%302.569−15,0%17,4%67.912383.696315.7843
20231.813.307356.10619,6%72.149440.705368.5563
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – fitofarmacii; sediu: Avrig, str. Saşilor, nr.30, jud. Sibiu; punct de lucru: Avrig, str. Saşilor, nr.30, jud. Sibiu
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BIM 93 SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →