identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

LULYS SOFA S.R.L.

CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
CUI 48053298J24/646/2023Plătitor TVA din 2025Verificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
415mii lei
▲ 93,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−112mii lei
▲ 19,9% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

LULYS SOFA S.R.L. (CUI 48053298, nr. J24/646/2023) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Baia Sprie, județul Maramureș, înființată în 2023. Activitatea principală: fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109). Este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 415 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, LULYS SOFA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 414.925 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 93,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 111.665 lei. Datoriile totale au crescut cu 72,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (406.213 lei) depășesc activele totale (156.826 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-249.387 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-111.665 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48053298
Nr. Reg. Comerțului
J24/646/2023 · EUID ROONRC.J24/646/2023
Cod CAEN
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 3100. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-04-26 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Orş. Baia Sprie
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, STR. GUTINULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
435100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 100 firme.

100 m250 mN1
  1. SOMA PRONT S.R.L. · 297 m · CAEN 4120 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025415 mii lei▲ 93,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
104 mii207 mii311 mii415 mii2023 · cifră de afaceri: 139.981 lei2023 · profit net: 1.482 lei20232024 · cifră de afaceri: 214.803 lei2024 · profit net: -139.403 lei20242025 · cifră de afaceri: 414.925 lei415 mii2025 · profit net: -111.665 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
406 mii lei▲ 72,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 3109 · 1.432 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Maramureș · mai sus decât 64% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-26,9% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-26,9%
Creștere CA an/an
+93,2%
CA / salariat
138.308 lei
Datorii / active
259%
Grad de îndatorare
259%
Angajați, în timp
1 → 3 (2023–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025414.925+93,2%-111.665-26,9%406.213156.826-249.3873
2024214.803+53,5%-139.403−999%-64,9%235.78598.064-137.7213
2023139.9811.4821,1%23.99625.6781.6821

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
9.620 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de mobilă n.c.a. · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre LULYS SOFA S.R.L.

Este LULYS SOFA S.R.L. o firmă activă?

Da. LULYS SOFA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este LULYS SOFA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, LULYS SOFA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 29.09.2025 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO48053298.

Ce cifră de afaceri are LULYS SOFA S.R.L.?

În 2025, LULYS SOFA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 414.925 lei, în creștere cu 93,2% față de 2024, și o pierdere netă de 111.665 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are LULYS SOFA S.R.L.?

În 2025, LULYS SOFA S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este LULYS SOFA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care LULYS SOFA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are LULYS SOFA S.R.L. datorii la ANAF?

LULYS SOFA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul LULYS SOFA S.R.L.?

Sediul social declarat al LULYS SOFA S.R.L. este în JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BAIA SPRIE, STR. GUTINULUI.

Ce activitate are LULYS SOFA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a LULYS SOFA S.R.L. este „Fabricarea de mobilă n.c.a.” (cod CAEN 3109).

Când a fost înființată LULYS SOFA S.R.L.?

LULYS SOFA S.R.L. a fost înregistrată pe 26.04.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J24/646/2023.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LULYS SOFA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala