identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

RED HOSPITAL-SPITALUL SF. SAVA S.R.L.

CAEN 8610 — Activități de asistență spitalicească
CUI 48097715J2023001457222Neplătitor TVAVerificat ANAF 17.10.2026RO e-Facturasfsava.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
36,13mil lei
▲ 19,5% vs. 2024
Profit net · 2025
767mii lei
▲ 9,7% vs. 2024
Salariați
217
▲ 10,7% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RED HOSPITAL-SPITALUL SF. SAVA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 36.132.828 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 19,5%. Rezultatul net a fost un profit de 767.027 lei. Datoriile totale au crescut cu 60,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 217.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48097715
Nr. Reg. Comerțului
J2023001457222 · EUID ROONRC.J2023001457222
Cod CAEN
8610 — Activități de asistență spitalicească
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-05-04 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MITROPOLIT VARLAAM
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700215
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
sfsava.ro
Telefon
0232230332
Ultima schimbare
site lansat · 17.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 44 firme.

100 mN123
  1. IMKAT SRL · 27 m · CAEN 6832 · +2 firme la aceeași adresă
  2. DANLIV COMSERV SRL · 52 m · CAEN 6820 · +27 firme la aceeași adresă
  3. PARS PRO TOTO S.R.L. · 58 m · CAEN 3299 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202536,13 mil lei▲ 19,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,03 mil18,07 mil27,10 mil36,13 mil2023 · cifră de afaceri: 14.672.125 lei2023 · profit net: 440.447 lei20232024 · cifră de afaceri: 30.244.614 lei2024 · profit net: 699.144 lei20242025 · cifră de afaceri: 36.132.828 lei36,13 mil2025 · profit net: 767.027 lei2025
Salariați
217▲ 10,7%
20232025
Datorii totale
9,29 mil lei▲ 60,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8610 · 402 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Iași · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,1% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,1%
Creștere CA an/an
+19,5%
CA / salariat
166.511 lei
Datorii / active
83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40,1%
Grad de îndatorare
83%
Angajați, în timp
189 → 217 (2023–2025, +15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202536.132.828+19,5%767.027+9,7%2,1%9.289.06811.200.6851.911.617217
202430.244.614+106%699.144+58,7%2,3%5.797.6726.942.2631.144.591196
202314.672.125440.4473,0%2.578.1363.023.583445.447189

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

20
Dosare în care firma apare ca parte
20
Ca reclamant
5
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-04621/45/2024/a1Curtea De Apel Iasicauţiune restituireFondPetent
2026-01-2933521/245/2024/a2Judecătoria Iasicompletare dispozitivFondContestator
2025-06-0619062/245/2025Judecătoria Iasiservitute de trecereFondReclamant
2025-05-1515436/245/2025Judecătoria Iasiactiune in raspundere delictuala pretentii - daune morale; obligatia de a faceFondReclamant
2025-04-1532282/245/2023Tribunalul Iasianulare proces verbal de contravenţie seria K nr 10280/03.10.2023ApelApelant
2025-03-2835017/245/2023Tribunalul Iasicontestaţie la executareApelIntimat
2025-03-12178/45/2025Curtea De Apel Iasicontestaţie act administrativ fiscalFondReclamant
2024-11-29866/45/2024Curtea De Apel Iasiobligaţia de a faceFondReclamant
2024-11-0833521/245/2024/a1Tribunalul Iasisuspendare executare art.484,507,512,700,718 NCPC/art. 300,319^1,325 CPCApelIntimat
2024-11-0633521/245/2024/a1Judecătoria Iasicontestaţie la executareFondContestator

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EDEN PARK ZOO SRL34262570în funcțiune
RECUMEDIS LABORATOARE SRL36090071radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 36,16 mil lei, 218 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență spitalicească · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-13AdresăJUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MITROPOLIT VARLAAM, NR.10, INTRAVILAN, CLĂDIRE C1, D+P+10 ETAJEJUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MITROPOLIT VARLAAM, NR.10, INTRAVILAN. CLĂDIRE C1. D+P+10 ETAJE
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RED HOSPITAL-SPITALUL SF. SAVA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →