identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

MAE SOLAR UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 48098516J10/440/2023Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 17.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,67mil lei
▲ 6,2% vs. 2024
Profit net · 2025
11mii lei
▼ 99,2% vs. 2024
Salariați
16
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MAE SOLAR UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.668.465 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,2%. Rezultatul net a fost un profit de 11.362 lei. Datoriile totale au crescut cu 26,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 16.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 695.964 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48098516
Nr. Reg. Comerțului
J10/440/2023 · EUID ROONRC.J10/440/2023
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-05-04 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Orş. Pătârlagele
Adresă
JUD. BUZĂU, ORŞ. PĂTÂRLAGELE, STR. MIHAI VITEAZU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
127430

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 m250 mN123456
  1. IDS REAL FOTO 4 YOU S.R.L. · 66 m · CAEN 7420 · +1 firme la aceeași adresă
  2. QUEEN GROUP REAL ESTATE S.R.L. · 92 m · CAEN 6831
  3. BAICONSULT SRL · 125 m · CAEN 7500 · +1 firme la aceeași adresă
  4. ARTCHILLERY S.R.L. · 141 m · CAEN 7420 · +1 firme la aceeași adresă
  5. RANTECH SOLUTIONS S.R.L. · 154 m · CAEN 6210 · +12 firme la aceeași adresă
  6. DENIS IDEAL GSM S.R.L. · 354 m · CAEN 6492

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,67 mil lei▲ 6,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
917 mii1,83 mil2,75 mil3,67 mil2023 · cifră de afaceri: 1.723.193 lei2023 · profit net: 1.384.934 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.454.215 lei2024 · profit net: 1.352.968 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.668.465 lei3,67 mil2025 · profit net: 11.362 lei2025
Salariați
16▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
829 mii lei▲ 26,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4322 · 9.022 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,3% marjă · mai sus decât 27% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,3%
Creștere CA an/an
+6,2%
CA / salariat
229.279 lei
Datorii / active
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,5%
Grad de îndatorare
26%
Angajați, în timp
6 → 16 (2023–2025, +167%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.668.465+6,2%11.362−99,2%0,3%829.3993.167.6622.338.26316
20243.454.215+100%1.352.968−2,3%39,2%658.4702.985.3712.326.9018
20231.723.1931.384.93480,4%187.9691.573.1031.385.1346

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-172523/277/2026Judecătoria Patarlageleordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât debitor
2025-03-12726/277/2025Judecătoria Patarlagelevalidare poprireFondTerţ poprit
2024-12-043650/277/2024Judecătoria Patarlagelevalidare poprire şi aplicare amendăFondTerţ poprit
2024-05-2712868/281/2024Judecătoria Ploiestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAE SOLAR UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →