identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 48174125J2023009092405Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 06.11.2026În insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,16mil lei
▲ 72,3% vs. 2024
Profit net · 2025
1,03mil lei
▲ 250,2% vs. 2024
Salariați
13
▲ 44,4% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Fond · dosar 11169/3/2026 · 25.03.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. (CUI 48174125, nr. J2023009092405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din Ștefăneștii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2023. Activitatea principală: lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,16 mil lei și 13 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.161.249 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 72,3%. Rezultatul net a fost un profit de 1.027.837 lei. Datoriile totale au crescut cu 353,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 13.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48174125
Nr. Reg. Comerțului
J2023009092405 · EUID ROONRC.J2023009092405
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-05-16 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 165 firme.

100 m250 mN1234
  1. MI WAREHOUSE SOLUTIONS S.R.L. · 87 m · CAEN 6202 · +32 firme la aceeași adresă
  2. LARIS LEGEND FOOD S.R.L. · 173 m · CAEN 5611
  3. NORTH PROPERTY S.R.L. · 214 m · CAEN 4615
  4. HOME CREATIVITY S.R.L. · 320 m · CAEN 4322 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,16 mil lei▲ 72,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,54 mil3,08 mil4,62 mil6,16 mil2023 · cifră de afaceri: 3.706.594 lei2023 · profit net: 2.018.815 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.575.406 lei2024 · profit net: 293.472 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.161.249 lei6,16 mil2025 · profit net: 1.027.837 lei2025
Salariați
13▲ 44,4%
20232025
Datorii totale
2,54 mil lei▲ 353,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4211 · 1.976 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
16,7% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,7%
Creștere CA an/an
+72,3%
CA / salariat
473.942 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Grad de îndatorare
71%
Angajați, în timp
16 → 13 (2023–2025, -19%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.161.249+72,3%1.027.837+250%16,7%2.539.8423.567.6911.027.84913
20243.575.406−3,5%293.472−85,5%8,2%559.9541.604.9061.044.9529
20233.706.5942.018.81554,5%916.4002.935.2252.018.82516

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca debitor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-0935509/94/2026Judecătoria Bufteaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-06-3025702/94/2026Judecătoria Bufteaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-03-2511169/3/2026Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.

Este ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. o firmă activă?

ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.2023 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO48174125.

Ce cifră de afaceri are ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.?

În 2025, ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 6.161.249 lei, în creștere cu 72,3% față de 2024, și un profit net de 1.027.837 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.?

În 2025, ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. a raportat un număr mediu de 13 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. este debitoare, nr. 11169/3/2026, din 25.03.2026, stadiul: fond.

Are ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. procese în instanță?

Da, ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. datorii la ANAF?

ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.?

Sediul social declarat al ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT ŞTEFĂNEŞTII DE JOS COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR. EUROPA.

Ce activitate are ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211).

Când a fost înființată ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L.?

ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. a fost înregistrată pe 16.05.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023009092405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ZANTECH CONSTRUCTION S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala