identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

DAGAMA FOOD S.R.L.

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 48277155J2023001613080Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,11mil lei
▼ 6,9% vs. 2024
Profit net · 2025
182mii lei
▼ 44,5% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

DAGAMA FOOD S.R.L. (CUI 48277155, nr. J2023001613080) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Prejmer, județul Brașov, înființată în 2023. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,11 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, DAGAMA FOOD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.110.550 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,9%. Rezultatul net a fost un profit de 181.705 lei. Datoriile totale au crescut cu 150,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48277155
Nr. Reg. Comerțului
J2023001613080 · EUID ROONRC.J2023001613080
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-06-07 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Sat Prejmer Com. Prejmer
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT PREJMER COM. PREJMER, STR. SPORTULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507165

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. NYAMM SRL · 51 m · CAEN 4100 · +3 firme la aceeași adresă
  2. LIVHOME B.V. S.R.L. · 74 m · CAEN 5520 · +3 firme la aceeași adresă
  3. RELRAD COM SRL · 92 m · CAEN 4711
  4. COSTRUZIONI E TRASPORTI S.R.L. · 117 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  5. DEEAGUDIS S.R.L. · 146 m · CAEN 1071 · +1 firme la aceeași adresă
  6. CERTINA COM S.R.L. · 148 m · CAEN 5211
  7. UTILE MAŞINI D.S.D. SRL · 176 m · CAEN 4531
  8. TALISMAN S.R.L. · 185 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,11 mil lei▼ 6,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
298 mii596 mii894 mii1,19 mil2023 · cifră de afaceri: 206.684 lei2023 · profit net: 58.012 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.192.408 lei2024 · profit net: 327.432 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.110.550 lei1,11 mil2025 · profit net: 181.705 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
71 mii lei▲ 150,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 63% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Brașov · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
16,4% marjă · mai sus decât 84% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,4%
Creștere CA an/an
-6,9%
CA / salariat
555.275 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Grad de îndatorare
28%
Angajați, în timp
2 → 2 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.110.550−6,9%181.705−44,5%16,4%70.526250.905181.9052
20241.192.408+477%327.432+464%27,5%28.191355.823327.6323
2023206.68458.01228,1%48.973107.18558.2122

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MIREVANI SRL15838936în funcțiune
MUXOIL EU SRL37903970radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,20 mil lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre DAGAMA FOOD S.R.L.

Este DAGAMA FOOD S.R.L. o firmă activă?

Da. DAGAMA FOOD S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este DAGAMA FOOD S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DAGAMA FOOD S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2023 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO48277155.

Ce cifră de afaceri are DAGAMA FOOD S.R.L.?

În 2025, DAGAMA FOOD S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.110.550 lei, în scădere cu 6,9% față de 2024, și un profit net de 181.705 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are DAGAMA FOOD S.R.L.?

În 2025, DAGAMA FOOD S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este DAGAMA FOOD S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care DAGAMA FOOD S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are DAGAMA FOOD S.R.L. datorii la ANAF?

DAGAMA FOOD S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul DAGAMA FOOD S.R.L.?

Sediul social declarat al DAGAMA FOOD S.R.L. este în JUD. BRAŞOV, SAT PREJMER COM. PREJMER, STR. SPORTULUI.

Ce activitate are DAGAMA FOOD S.R.L.?

Activitatea principală declarată a DAGAMA FOOD S.R.L. este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată DAGAMA FOOD S.R.L.?

DAGAMA FOOD S.R.L. a fost înregistrată pe 07.06.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023001613080.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DAGAMA FOOD S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala