identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

I.V. MEN S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 48952243J2023000925300Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
974mii lei
▲ 488,6% vs. 2024
Profit net · 2025
145mii lei
▲ 701,3% vs. 2024
Salariați
4
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

I.V. MEN S.R.L. (CUI 48952243, nr. J2023000925300) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2023. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 974 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, I.V. MEN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 973.636 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 488,6%. Rezultatul net a fost un profit de 144.937 lei. Datoriile totale au crescut cu 144,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48952243
Nr. Reg. Comerțului
J2023000925300 · EUID ROONRC.J2023000925300
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-10-16 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. CAIŞILOR · 8 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
440049

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. GEN PREST S.R.L. · 16 m · CAEN 8121
  2. TERABUNA S.R.L. · 26 m · CAEN 6831 · +1 firme la aceeași adresă
  3. INTROS MODA SRL · 34 m · CAEN 4771 · +1 firme la aceeași adresă
  4. SACO PHOTO S.R.L. · 46 m · CAEN 7420
  5. BOTI SERV SRL · 47 m · CAEN 8691
  6. KL & BORDI CONSTRUCT SRL · 64 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  7. NICA S.R.L. · 75 m · CAEN 4666
  8. TERRA THERM SOLUTIONS SRL · 76 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025974 mii lei▲ 488,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
243 mii487 mii730 mii974 mii2023 · cifră de afaceri: 4.118 lei2023 · profit net: -6.757 lei20232024 · cifră de afaceri: 165.424 lei2024 · profit net: -24.102 lei20242025 · cifră de afaceri: 973.636 lei974 mii2025 · profit net: 144.937 lei2025
Salariați
4▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
94 mii lei▲ 144,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 67% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Satu Mare · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
14,9% marjă · mai sus decât 55% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
14,9%
Creștere CA an/an
+488,6%
CA / salariat
243.409 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
126,8%
Grad de îndatorare
45%
Angajați, în timp
1 → 4 (2023–2025, +300%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025973.636+489%144.93714,9%93.621207.899114.2784
2024165.424+999%-24.102-14,6%38.3127.653-30.6592
20234.118-6.757-164,1%18.00811.451-6.5571

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-02-281443/866/2025Judecătoria Pascanivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

7

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-14Cod CAEN41204100

Întrebări despre I.V. MEN S.R.L.

Este I.V. MEN S.R.L. o firmă activă?

Da. I.V. MEN S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este I.V. MEN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, I.V. MEN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 18.10.2023 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO48952243.

Ce cifră de afaceri are I.V. MEN S.R.L.?

În 2025, I.V. MEN S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 973.636 lei, în creștere cu 488,6% față de 2024, și un profit net de 144.937 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are I.V. MEN S.R.L.?

În 2025, I.V. MEN S.R.L. a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este I.V. MEN S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care I.V. MEN S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are I.V. MEN S.R.L. procese în instanță?

Da, I.V. MEN S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are I.V. MEN S.R.L. datorii la ANAF?

I.V. MEN S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul I.V. MEN S.R.L.?

Sediul social declarat al I.V. MEN S.R.L. este în JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. CAIŞILOR.

Ce activitate are I.V. MEN S.R.L.?

Activitatea principală declarată a I.V. MEN S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată I.V. MEN S.R.L.?

I.V. MEN S.R.L. a fost înregistrată pe 16.10.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023000925300.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
I.V. MEN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala