identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

FARCOM SRL

CAEN 4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
CUI 4970019J32/1974/1993Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 05.11.2026RO e-FacturaActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,56mil lei
▲ 0,7% vs. 2024
Profit net · 2025
60mii lei
▼ 6,8% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

FARCOM SRL (CUI 4970019, nr. J32/1974/1993) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532). Este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,56 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 05.11.2026.

În anul 2025, FARCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.563.255 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,7%. Rezultatul net a fost un profit de 59.743 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4970019
Nr. Reg. Comerțului
J32/1974/1993 · EUID ROONRC.J32/1974/1993
Cod CAEN
4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4782, 4792. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-12-10 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Sibiu
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ŞOS. ALBA IULIA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
550052

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-05 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. KARPATAKIS RESIDENCE SRL · 19 m · CAEN 6831 · +5 firme la aceeași adresă
  2. DRUMURI ŞI PODURI SA · 25 m · CAEN 4211 · +1 firme la aceeași adresă
  3. SIMPA SA · 32 m · CAEN 1071 · +12 firme la aceeași adresă
  4. GEOMARK SRL · 34 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ZENCHAI S.R.L. · 44 m · CAEN 1107
  6. CORIFARM S.R.L. · 47 m · CAEN 5231 · +1 firme la aceeași adresă
  7. VIABIL S.R.L. · 57 m · CAEN 5225
  8. ITALCLIMA SERVICE S.R.L. · 69 m · CAEN 7120 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,56 mil lei▲ 0,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
391 mii782 mii1,17 mil1,56 mil2023 · cifră de afaceri: 1.120.497 lei2023 · profit net: 28.344 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.551.669 lei2024 · profit net: 64.087 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.563.255 lei1,56 mil2025 · profit net: 59.743 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
495 mii lei▼ 3,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4532 · 1.527 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Sibiu · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
3,8% marjă · mai sus decât 57% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,8%
Creștere CA an/an
+0,7%
CA / salariat
260.543 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+7,9%/an
Grad de îndatorare
30%
Angajați, în timp
4 → 6 (2021–2025, +50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.563.255+0,7%59.743−6,8%3,8%494.5591.671.5501.180.9376
20241.551.669+38,5%64.087+126%4,1%512.0601.628.7481.119.8246
20231.120.49728.3442,5%418.1301.469.9401.055.7376
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-05.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Sibiu
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
112.477 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-177442/320/2026Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondReclamant
2015-02-12468/85/2015Tribunalul Sibiucererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre FARCOM SRL

Este FARCOM SRL o firmă activă?

Da. FARCOM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 05.11.2026).

Este FARCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, FARCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.03.1994 (verificare ANAF din 05.11.2026). Codul de TVA este RO4970019.

Ce cifră de afaceri are FARCOM SRL?

În 2025, FARCOM SRL a avut o cifră de afaceri de 1.563.255 lei, în creștere cu 0,7% față de 2024, și un profit net de 59.743 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are FARCOM SRL?

În 2025, FARCOM SRL a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este FARCOM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care FARCOM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are FARCOM SRL procese în instanță?

Da, FARCOM SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are FARCOM SRL datorii la ANAF?

FARCOM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul FARCOM SRL?

Sediul social declarat al FARCOM SRL este în JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ŞOS. ALBA IULIA.

Ce activitate are FARCOM SRL?

Activitatea principală declarată a FARCOM SRL este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4532).

Când a fost înființată FARCOM SRL?

FARCOM SRL a fost înregistrată pe 10.12.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J32/1974/1993.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARCOM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala