identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

VISTA SPORTS S.R.L.

CAEN 4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CUI 49846518J2024000459527Plătitor TVA din 2024TVA la încasareVerificat ANAF 31.10.2026concept2erg.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
1,48mil lei
▲ 290,1% vs. 2024
Profit net · 2025
161mii lei
▲ 688,9% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VISTA SPORTS S.R.L. (CUI 49846518, nr. J2024000459527) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Remuș, comuna Frătești, județul Giurgiu, înființată în 2024. Activitatea principală: comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet (CAEN 4791). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,48 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, VISTA SPORTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.475.981 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 290,1%. Rezultatul net a fost un profit de 160.577 lei. Datoriile totale au crescut cu 173,6% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
49846518
Nr. Reg. Comerțului
J2024000459527 · EUID ROONRC.J2024000459527
Cod CAEN
4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2024-03-28 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12345678
  1. DYNAMICSOFT4BUSINESS SRL · 329 m · CAEN 6201 · +18 firme la aceeași adresă
  2. BCL DEVIT SOLUTIONS S.R.L. · 446 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă
  3. CONT SOLUTION SRL · 447 m · CAEN 6920 · +8 firme la aceeași adresă
  4. KSD QUALITY LOGISTIC S.R.L. · 466 m · CAEN 7022
  5. SUNLIKE IMPEX S.R.L. · 469 m · CAEN 4619
  6. TELECONSEIL MEDICAL S.R.L. · 472 m · CAEN 7022 · +3 firme la aceeași adresă
  7. PIESE AUTO NICOLA S.R.L. · 473 m · CAEN 4532
  8. LGA EQUIPMENT CONSULTING SRL · 477 m · CAEN 4712

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,48 mil lei▲ 290,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
369 mii738 mii1,11 mil1,48 mil2024 · cifră de afaceri: 378.394 lei2024 · profit net: -27.268 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.475.981 lei1,48 mil2025 · profit net: 160.577 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
192 mii lei▲ 173,6%
20242025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4791 · 10.657 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Giurgiu · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,9% marjă · mai sus decât 64% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,9%
Creștere CA an/an
+290,1%
Datorii / active
59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
118,2%
Grad de îndatorare
59%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.475.981+290%160.57710,9%191.929327.738135.809—
2024378.394-27.268-7,2%70.14145.373-24.768—

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2024–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
28.774 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · Giurgiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-10-23AdresăJUD. GIURGIU, SAT REMUŞ COM. FRĂTEŞTI, STR. BUCUREŞTI, NR.143, CORP ADMINISTRATIV C1, CAMERA 4JUD. GIURGIU, SAT REMUŞ COM. FRĂTEŞTI, STR. BUCUREŞTI, NR.143, CORP ADMINISTRATIV C1. CAMERA 4

Întrebări despre VISTA SPORTS S.R.L.

Este VISTA SPORTS S.R.L. o firmă activă?

Da. VISTA SPORTS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este VISTA SPORTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VISTA SPORTS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.2024 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO49846518.

Ce cifră de afaceri are VISTA SPORTS S.R.L.?

În 2025, VISTA SPORTS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.475.981 lei, în creștere cu 290,1% față de 2024, și un profit net de 160.577 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este VISTA SPORTS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VISTA SPORTS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 18.10.2026.

Are VISTA SPORTS S.R.L. datorii la ANAF?

VISTA SPORTS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VISTA SPORTS S.R.L.?

Sediul social declarat al VISTA SPORTS S.R.L. este în JUD. GIURGIU, SAT REMUŞ COM. FRĂTEŞTI, STR. BUCUREŞTI.

Ce activitate are VISTA SPORTS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VISTA SPORTS S.R.L. este „Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet” (cod CAEN 4791).

Când a fost înființată VISTA SPORTS S.R.L.?

VISTA SPORTS S.R.L. a fost înregistrată pe 28.03.2024, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2024000459527.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VISTA SPORTS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala