identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

VISUAL MEASUREMENT S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 50250984J2024002852122Neplătitor TVAVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
51mii lei
▲ 172,8% vs. 2024
Profit net · 2025
34mii lei
▲ 178,1% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
2ani
din 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VISUAL MEASUREMENT S.R.L. (CUI 50250984, nr. J2024002852122) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sânnicoară, comuna Apahida, județul Cluj, înființată în 2024. Activitatea principală: activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, VISUAL MEASUREMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 50.600 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 172,8%. Rezultatul net a fost un profit de 33.878 lei. Datoriile totale au scăzut cu 24,8% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
50250984
Nr. Reg. Comerțului
J2024002852122 · EUID ROONRC.J2024002852122
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2024-06-18 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Sat Sânnicoară Com. Apahida
Adresă
JUD. CLUJ, SAT SÂNNICOARĂ COM. APAHIDA, STR. AVIATOR TRAIAN DÂRJAN · 12 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 29 firme.

100 m250 mN1
  1. UNU TIC SRL · 448 m · CAEN 4686

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202551 mii lei▲ 172,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
13 mii25 mii38 mii51 mii2024 · cifră de afaceri: 18.550 lei2024 · profit net: 12.184 lei20242025 · cifră de afaceri: 50.600 lei51 mii2025 · profit net: 33.878 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
4.636 lei▼ 24,8%
20242025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 7112 · 16.252 firme · mai sus decât 15% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Cluj · mai sus decât 21% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
67,0% marjă · mai sus decât 86% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
67,0%
Creștere CA an/an
+172,8%
Datorii / active
9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73,2%
Grad de îndatorare
9%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202550.600+173%33.878+178%67,0%4.63650.89846.262—
202418.55012.18465,7%6.16618.55012.384—

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2024–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Firme conectate

11

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VISUAL MEASUREMENT S.R.L.

Este VISUAL MEASUREMENT S.R.L. o firmă activă?

Da. VISUAL MEASUREMENT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este VISUAL MEASUREMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VISUAL MEASUREMENT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 01.11.2026).

Ce cifră de afaceri are VISUAL MEASUREMENT S.R.L.?

În 2025, VISUAL MEASUREMENT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 50.600 lei, în creștere cu 172,8% față de 2024, și un profit net de 33.878 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este VISUAL MEASUREMENT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VISUAL MEASUREMENT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 06.10.2026.

Are VISUAL MEASUREMENT S.R.L. datorii la ANAF?

VISUAL MEASUREMENT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VISUAL MEASUREMENT S.R.L.?

Sediul social declarat al VISUAL MEASUREMENT S.R.L. este în JUD. CLUJ, SAT SÂNNICOARĂ COM. APAHIDA, STR. AVIATOR TRAIAN DÂRJAN.

Ce activitate are VISUAL MEASUREMENT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VISUAL MEASUREMENT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112).

Când a fost înființată VISUAL MEASUREMENT S.R.L.?

VISUAL MEASUREMENT S.R.L. a fost înregistrată pe 18.06.2024, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2024002852122.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VISUAL MEASUREMENT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala