identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 46466085J2022004232124Plătitor TVA din 2023TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,43mil lei
▼ 70,6% vs. 2024
Profit net · 2025
19mii lei
▼ 97,8% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
190
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. (CUI 46466085, nr. J2022004232124) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sânnicoară, comuna Apahida, județul Cluj, înființată în 2022. Activitatea principală: activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,43 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.427.327 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 70,6%. Rezultatul net a fost un profit de 18.626 lei. Datoriile totale au scăzut cu 23,3% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46466085
Nr. Reg. Comerțului
J2022004232124 · EUID ROONRC.J2022004232124
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-07-13 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Sat Sânnicoară Com. Apahida
Adresă
JUD. CLUJ, SAT SÂNNICOARĂ COM. APAHIDA, STR. VIITORULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
407042
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 40 firme.

100 m250 m500 mN1
  1. FREVIA S.R.L. · 662 m · CAEN 5231 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,43 mil lei▼ 70,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,21 mil2,43 mil3,64 mil4,85 mil2023 · cifră de afaceri: 2.831.470 lei2023 · profit net: 465.402 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.851.456 lei2024 · profit net: 841.964 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.427.327 lei1,43 mil2025 · profit net: 18.626 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
2,04 mil lei▼ 23,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7112 · 16.252 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
1,3% marjă · mai sus decât 21% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,3%
Creștere CA an/an
-70,6%
Datorii / active
99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,3%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+59,9%/an
Grad de îndatorare
99%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.427.327−70,6%18.626−97,8%1,3%2.035.6012.054.68919.547—
20244.851.456+71,3%841.964+80,9%17,4%2.654.0753.496.112842.204—
20232.831.470465.40216,4%1.498.9932.119.364620.371—
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

190

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
468.500 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
184
Valoare totală
13.960.197 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-02-0560/1285/2025Tribunalul Comercialclujordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-10-1624618/211/2024Judecătoria Clujnapocasomaţie de platăFondCreditor
2024-10-1624619/211/2024Judecătoria Clujnapocasomaţie de platăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EDS ADVISORS S.R.L.43304208în funcțiune
PAG PHOTOVOLTAIC S.R.L.44245215în dizolvare

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 151,94 mil lei, 147 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.

Este EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. o firmă activă?

Da. EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2023 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO46466085.

Ce cifră de afaceri are EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.?

În 2025, EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.427.327 lei, în scădere cu 70,6% față de 2024, și un profit net de 18.626 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.10.2026.

Are EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. procese în instanță?

Da, EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. datorii la ANAF?

EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.?

Sediul social declarat al EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. este în JUD. CLUJ, SAT SÂNNICOARĂ COM. APAHIDA, STR. VIITORULUI.

Ce activitate are EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.?

Activitatea principală declarată a EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112).

Când a fost înființată EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L.?

EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. a fost înregistrată pe 13.07.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2022004232124.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EDS ENERGY EFFICIENCY S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala