identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

LABOREX SRL

CAEN 2059 — Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
CUI 5122017J1994000109298Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 10.10.2026antigeluri.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
38,28mil lei
▲ 13,9% vs. 2024
Profit net · 2025
5,03mil lei
▲ 26,8% vs. 2024
Salariați
62
▲ 1,6% vs. 2024
Contracte publice
652
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LABOREX SRL a raportat o cifră de afaceri de 38.276.501 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,9%. Rezultatul net a fost un profit de 5.027.830 lei. Datoriile totale au crescut cu 42,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 62.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5122017
Nr. Reg. Comerțului
J1994000109298 · EUID ROONRC.J1994000109298
Cod CAEN
2059 — Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-01-25 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. MIHAI BRAVU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100410

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
antigeluri.ro
Email
comenzi@antigeluri.ro
Telefon
0244518760
Autoritate web
26/100 · locul 5.008.192 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Ultima schimbare
site lansat · 13.10.2026
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 19 firme.

100 mN1
  1. PETROTEL - LUKOIL SA · 101 m · CAEN 1920 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202538,28 mil lei▲ 13,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,57 mil19,14 mil28,71 mil38,28 mil2023 · cifră de afaceri: 34.164.937 lei2023 · profit net: 5.485.468 lei20232024 · cifră de afaceri: 33.612.784 lei2024 · profit net: 3.965.884 lei20242025 · cifră de afaceri: 38.276.501 lei38,28 mil2025 · profit net: 5.027.830 lei2025
Salariați
62▲ 1,6%
20232025
Datorii totale
18,14 mil lei▲ 42,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2059 · 95 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
13,1% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,1%
Creștere CA an/an
+13,9%
CA / salariat
617.363 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+16,3%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
61 → 62 (2021–2025, +2%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202538.276.501+13,9%5.027.830+26,8%13,1%18.135.43526.631.7118.560.28862
202433.612.784−1,6%3.965.884−27,7%11,8%12.737.71924.566.92811.887.50261
202334.164.9375.485.46816,1%12.448.96124.501.77512.111.34856
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: cazane de abur și de apă fierbinte
lucrări: tip G; autorizat din 22.11.2012
1086/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

652

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
58
Valoare totală
190.267 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
594
Valoare totală
1.195.556 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

18
Dosare în care firma apare ca parte
18
Ca creditor
16
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-09116/87/2018/a73Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni Acţiune în anulare a adunării crediApelCreditor
2026-05-27116/87/2018/a65Curtea De Apel Bucurestiacţiune în anulare +suspendare executareApelCreditor
2026-03-03116/87/2018/a69.2Curtea De Apel Bucurestiîndreptare eroare materială +completare dispozitivApelIntimat Creditor
2025-12-17116/87/2018/a75Tribunalul Teleormancontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2025-11-2128506/281/2024Tribunalul Prahovaanulare proces verbal de contravenţieApelIntimat Petent
2025-10-3138144/3/2025Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completuluiFondCreditor
2025-10-09116/87/2018/a73Tribunalul Teleormanacţiune în anularea hotărârii adunării creditorilorFondCreditor
2025-06-25116/87/2018/a69Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniApelIntimat Creditor
2025-06-253350/99/2025Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-06-17116/87/2018/a69Tribunalul Teleormandeschiderea procedurii la cererea debitorului dosar trimis la cabFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
LABOREX ECO-SERV SRL33384404radiată
X-OIL GRUP SRL12730416radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 43,73 mil lei, 73 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LABOREX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →