identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

QUARTZ MATRIX SRL

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 5150840J1994000030224Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 10.10.2026netdetek.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Atestat ANRE C2A, E1Licență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
126,11mil lei
▲ 32,7% vs. 2024
Profit net · 2025
11,23mil lei
▲ 47,2% vs. 2024
Salariați
94
▲ 10,6% vs. 2024
Contracte publice
6.197
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, QUARTZ MATRIX SRL a raportat o cifră de afaceri de 126.108.180 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 32,7%. Rezultatul net a fost un profit de 11.228.810 lei. Datoriile totale au crescut cu 5,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 94.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5150840
Nr. Reg. Comerțului
J1994000030224 · EUID ROONRC.J1994000030224
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-02-02 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. CAROL I
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
netdetek.ro
Ultima schimbare
site căzut (0) · 13.10.2026
Nota site-ului
6,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025126,11 mil lei▲ 32,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
31,53 mil63,05 mil94,58 mil126,11 mil2023 · cifră de afaceri: 71.124.262 lei2023 · profit net: 5.045.504 lei20232024 · cifră de afaceri: 95.038.082 lei2024 · profit net: 7.625.884 lei20242025 · cifră de afaceri: 126.108.180 lei126,11 mil2025 · profit net: 11.228.810 lei2025
Salariați
94▲ 10,6%
20232025
Datorii totale
34,58 mil lei▲ 5,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7112 · 16.232 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Iași · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
8,9% marjă · mai sus decât 31% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,9%
Creștere CA an/an
+32,7%
CA / salariat
1.341.576 lei
Datorii / active
60%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+16,3%/an
Grad de îndatorare
60%
Angajați, în timp
95 → 94 (2021–2025, -1%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025126.108.180+32,7%11.228.810+47,2%8,9%34.577.00457.972.67923.039.75394
202495.038.082+33,6%7.625.884+51,1%8,0%32.723.09551.054.39717.994.07385
202371.124.2625.045.5047,1%18.459.98529.257.37110.368.19084
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

10

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 06.04.2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
15754valabil03.04.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip E1
proiectare de stații electrice și a părții electrice a centralelor; emis 28.03.2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
21616valabil28.03.2029ANRE
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: proiectare, instalare, întreținere
7311/Tvalabil14.05.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 18.05.2015
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-4860valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 8/3/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0724valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 22/5/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2240valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 2/2/2015
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-4611valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 8/3/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0725valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 5/22/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2239valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

2 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 9,85 mil lei valoare totală, din care 6,35 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
SMART Building Management System - solutie pentru management eficient al consumurilor de utilitati, utilizand …Program Regional Nord-Est FEDRIn Derulare8,54 mil lei5,36 mil lei2025–2027
SMART Manufacturing Efficiency – soluție OEE pentru optimizarea producției și a proceselor industriale, utiliz…Program Regional Nord-Est FEDRIn Derulare1,30 mil lei994 mii lei2026–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

QUARTZ MATRIX OSIM 2001

Contracte publice (SEAP)

6.197

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
382
Valoare totală
17.200.369 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
5.815
Valoare totală
33.871.600 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

29
Dosare în care firma apare ca parte
29
Ca creditor
22
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-054245/105/2025/a2Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva tabelului preliminar al creanţelorFondCreditor
2026-02-02331/62/2026Tribunalul Brasovprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-12-174245/105/2025Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-12-03808/45/2025/a1Curtea De Apel Iasicauţiune cerere restituireRecursIntimat
2025-10-08808/45/2025Curtea De Apel IasiPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia nr. 2758/C3/2520 din 17.09.2025- cerereRecursIntimat
2025-05-153235/2/2025Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni CONTESTATIE IN ANULAREContestaţie în anulare - ApelIntimat creditor
2025-05-133100/2/2025Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni Revizuire dosar nr. 21477/3/2017/a2Revizuire - ApelIntimat creditor
2025-02-2521477/3/2017/a21Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniApelIntimat creditor
2024-11-25859/45/2024Curtea De Apel Iasilitigiu privind achiziţiile publiceRecursPetent
2024-08-2929347/245/2024Judecătoria Iasiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
FAST DATA SRL7651243în funcțiune
MATRIX SMART INSTAL S.R.L.44395565în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 132,17 mil lei, 113 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
QUARTZ MATRIX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →