identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

MAR - INA - PRODPREST SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 5202760J1994000383179Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 16.10.2026mar-ina.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat IGSU (incendiu)Autorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
12,64mil lei
▲ 8,6% vs. 2024
Profit net · 2025
1,07mil lei
▲ 271,2% vs. 2024
Salariați
58
▼ 12,1% vs. 2024
Contracte publice
4.043
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MAR - INA - PRODPREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.636.024 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,6%. Rezultatul net a fost un profit de 1.074.523 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 58.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5202760
Nr. Reg. Comerțului
J1994000383179 · EUID ROONRC.J1994000383179
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-02-14 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. SĂLIŞTE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
mar-ina.ro
Email
office@mar-ina.ro
Nota site-ului
6,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 15 firme.

100 mN1
  1. REMEDIUM SRL · 92 m · CAEN 6820 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202512,64 mil lei▲ 8,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,80 mil7,59 mil11,39 mil15,18 mil2023 · cifră de afaceri: 15.182.245 lei2023 · profit net: 1.641.329 lei20232024 · cifră de afaceri: 11.639.915 lei2024 · profit net: 289.469 lei20242025 · cifră de afaceri: 12.636.024 lei12,64 mil2025 · profit net: 1.074.523 lei2025
Salariați
58▼ 12,1%
20232025
Datorii totale
3,92 mil lei▲ 6,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4690 · 6.068 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Galați · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,5% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,5%
Creștere CA an/an
+8,6%
CA / salariat
217.862 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,6%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
68 → 58 (2021–2025, -15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202512.636.024+8,6%1.074.523+271%8,5%3.921.8347.922.3081.933.87658
202411.639.915−23,3%289.469−82,4%2,5%3.680.2669.149.2343.110.98266
202315.182.2451.641.32910,8%2.531.3229.869.8834.702.49370
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

8

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Ignifugare materiale combustibile (IGSU)
emisă 23/9/2014
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-4394valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 06.01.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-2201valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 11/5/2016
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-5845valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 30/7/2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-0034valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Termoprotecție (IGSU)
vopsele termospumante; emisă 09.03.2026
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-6075valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Verificare/reîncărcare/reparare stingătoare (IGSU)
emisă 8/3/2012
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-2519valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: recipiente-butelii
lucrări: tip I, tip J; autorizat din 24.02.2026
1070/3valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

MAR - INA PRODPREST Cos stradal multifunctional si personalizat cu scrumiera, compartiment colectare deseuri si locas lateral pentru pungi excremente animale OSIM 2014

Contracte publice (SEAP)

4.043

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
168
Valoare totală
474.441 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3.875
Valoare totală
5.532.165 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

30
Dosare în care firma apare ca parte
30
Ca creditor
19
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-238183/99/2014Curtea De Apel Iasiprocedura insolvenţeiApelIntimat
2026-03-261066/121/2025/a1Curtea De Apel Galatiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A2ApelIntimat Creditor
2026-02-241066/121/2025/a4Curtea De Apel Galatiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat Creditor
2026-02-171081/121/2024/a36Curtea De Apel Galatiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A3ApelCreditor
2026-02-121081/121/2024/a36Tribunalul Galaticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) EXTRAS - împotriva S.CFondCreditor
2025-08-181066/121/2025/a4Tribunalul Galaticontestaţie împ. PV al Adun. Creditorilor din 06.08.2025 publicat în BPI nr.1780FondIntimat
2025-07-231066/121/2025/a1Tribunalul Galatiînlocuirea administratorului judiciar/lichidatoruluiFondCreditor
2025-07-18744/121/2025/a1Tribunalul Galaticontestaţie împetriva Tabelului preliminar-publicat în BPI 15971/11.07.2025FondIntimat
2025-05-158565/233/2025Judecătoria Galativalidare poprireFondTerţ poprit
2025-05-051066/121/2025Tribunalul Galaticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ANSI PRODUCTION SRL6665550radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 12,64 mil lei, 58 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Galați

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAR - INA - PRODPREST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →