identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

G & M SERVCOM SRL

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 5221215J1994002321409Plătitor TVA din 1994TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026RO e-Facturagmelectric.roActivăAtestat ANRE B
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,43mil lei
▲ 13,1% vs. 2024
Profit net · 2025
208mii lei
▼ 18,3% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

G & M SERVCOM SRL (CUI 5221215, nr. J1994002321409) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: lucrări de instalații electrice (CAEN 4321). Este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,43 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, G & M SERVCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.431.258 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,1%. Rezultatul net a fost un profit de 208.413 lei. Datoriile totale au scăzut cu 36,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5221215
Nr. Reg. Comerțului
J1994002321409 · EUID ROONRC.J1994002321409
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-02-17 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PALTINISULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40415

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
gmelectric.ro
Email
office@gmelectric.ro
Nota site-ului
5,1/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 25.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. BRILIANT CONSTRUCT S.R.L. · 22 m · CAEN 4339
  2. SAN MIGUEL IMPORT EXPORT S.R.L. · 25 m · CAEN 5131
  3. SMART TRADE PARTNERS S.R.L. · 40 m · CAEN 4110
  4. DUNAVAT & DRANOV MANAGEMENT SRL · 44 m · CAEN 7022
  5. STABILKINETO S.R.L. · 44 m · CAEN 8551 · +1 firme la aceeași adresă
  6. NITU PRODSERV 93 S.R.L. · 45 m · CAEN 4521
  7. CRIS-TOM GOLD S.R.L. · 46 m · CAEN 6492 · +1 firme la aceeași adresă
  8. N&C DRESS COLLECTION S.R.L. · 48 m · CAEN 1413

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,43 mil lei▲ 13,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
608 mii1,22 mil1,82 mil2,43 mil2023 · cifră de afaceri: 1.822.329 lei2023 · profit net: 329.467 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.150.529 lei2024 · profit net: 255.033 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.431.258 lei2,43 mil2025 · profit net: 208.413 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
1,30 mil lei▼ 36,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4321 · 8.140 firme · mai sus decât 84% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
8,6% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,6%
Creștere CA an/an
+13,1%
CA / salariat
405.210 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,8%/an
Grad de îndatorare
45%
Angajați, în timp
8 → 6 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.431.258+13,1%208.413−18,3%8,6%1.300.3722.860.7021.518.2626
20242.150.529+18,0%255.033−22,6%11,9%2.041.0483.441.8751.400.8276
20231.822.329329.46718,1%2.080.2903.211.9111.131.6217
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 16.05.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
19589valabil16.05.2028ANRE
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
6.019 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
12.080 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-056396/94/2026Judecătoria Bufteaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
COMPANIA DE TRANSPORTURI BUSU SRL5299346în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 2,50 mil lei, 10 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-11-04.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-11-03DenumireG & M SERVCOM S.R.L.G & M SERVCOM SRL

Întrebări despre G & M SERVCOM SRL

Este G & M SERVCOM SRL o firmă activă?

Da. G & M SERVCOM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este G & M SERVCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, G & M SERVCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.04.1994 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO5221215.

Ce cifră de afaceri are G & M SERVCOM SRL?

În 2025, G & M SERVCOM SRL a avut o cifră de afaceri de 2.431.258 lei, în creștere cu 13,1% față de 2024, și un profit net de 208.413 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are G & M SERVCOM SRL?

În 2025, G & M SERVCOM SRL a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este G & M SERVCOM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care G & M SERVCOM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are G & M SERVCOM SRL procese în instanță?

Da, G & M SERVCOM SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are G & M SERVCOM SRL datorii la ANAF?

G & M SERVCOM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul G & M SERVCOM SRL?

Sediul social declarat al G & M SERVCOM SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PALTINISULUI.

Ce activitate are G & M SERVCOM SRL?

Activitatea principală declarată a G & M SERVCOM SRL este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321).

Când a fost înființată G & M SERVCOM SRL?

G & M SERVCOM SRL a fost înregistrată pe 17.02.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1994002321409.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
G & M SERVCOM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala