identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

CHIULAN SRL

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 5237831J1994000568354Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturachiulan.roActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
31,32mil lei
▲ 55,8% vs. 2024
Profit net · 2025
134mii lei
▲ 27,5% vs. 2024
Salariați
57
▼ 3,4% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CHIULAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.317.677 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 55,8%. Rezultatul net a fost un profit de 134.299 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 57.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5237831
Nr. Reg. Comerțului
J1994000568354 · EUID ROONRC.J1994000568354
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-02-23 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Caraş-Severin
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CARAŞ-SEVERIN
Localitate
Mun. Caransebeş
Adresă
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, STR. ARDEALULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
chiulan.ro
Email
office@chiulan.ro
Nota site-ului
7,5/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 142 firme.

100 mN12345678
  1. FEEDERX FIAT LUCIAN S.R.L. · 30 m · CAEN 8559 · +7 firme la aceeași adresă
  2. COLTDENTAL CSB SRL · 54 m · CAEN 8623
  3. A VĂLUŞESCU DENTAL S.R.L. · 77 m · CAEN 8623
  4. WORLD WIDE LINK SRL · 96 m · CAEN 8219
  5. MACEDONO SERVICE S.R.L. · 99 m · +5 firme la aceeași adresă
  6. BD KARMA DREAMS S.R.L. · 103 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  7. DOUREXIM S.R.L. FILIALA CARANSEBES · 121 m · +3 firme la aceeași adresă
  8. CD - THECOPREST S.R.L. · 131 m

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202531,32 mil lei▲ 55,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,80 mil19,60 mil29,40 mil39,20 mil2023 · cifră de afaceri: 39.195.875 lei2023 · profit net: 112.929 lei20232024 · cifră de afaceri: 20.099.038 lei2024 · profit net: 105.339 lei20242025 · cifră de afaceri: 31.317.677 lei31,32 mil2025 · profit net: 134.299 lei2025
Salariați
57▼ 3,4%
20232025
Datorii totale
18,33 mil lei▼ 8,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2511 · 3.485 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Caraș-Severin · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,4% marjă · mai sus decât 31% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,4%
Creștere CA an/an
+55,8%
CA / salariat
549.433 lei
Datorii / active
61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,4%/an
Grad de îndatorare
61%
Angajați, în timp
78 → 57 (2021–2025, -27%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202531.317.677+55,8%134.299+27,5%0,4%18.333.73929.883.23910.270.37957
202420.099.038−48,7%105.339−6,7%0,5%20.024.71031.955.09210.549.07359
202339.195.875112.9290,3%14.290.63326.587.95110.815.47376
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
CHIULAN SRL, CARANSEBES
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

CHIULAN OSIM 2009

Dosare în instanță

14
Dosare în care firma apare ca parte
14
Ca creditor
11
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-214269/183/2026Judecătoria Bailestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-06-243100/183/2026Judecătoria Bailestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-06-102912/183/2026Judecătoria Bailestivalidare poprireFondTerţ poprit
2026-06-02504/121/2025/a13Tribunalul Galaticoncordat preventiv EXTRAS împ. s.c. 25/28.01.2026FondCreditor
2026-05-22504/121/2025/a12Tribunalul Galaticoncordat preventiv EXTRAS - împotriva S.C.intermediare nr.100/18.05.2026FondCreditor
2026-04-212241/30/2025/a1Tribunalul Timiscauţiune restituire cautiuneFondPetent Creditor
2025-05-232241/30/2025Tribunalul TimisCerere în anulare (OUG 119/2007)FondCreditor
2025-03-03504/121/2025Tribunalul Galaticoncordat preventivFondCreditor
2023-08-103579/30/2019/a5Curtea De Apel Timisoaraintrare/trecere faliment la cererea creditoruluiApelIntimat CREDITOR
2023-08-043579/30/2019/a5Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
STRUCTUR PRODUCT CARANSEBES SRL26582964în dizolvare

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 31,34 mil lei, 57 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Caraș-Severin

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CHIULAN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →