identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

IONITA & COMP S.R.L.

CAEN 1061 — Fabricarea produselor de morărit
CUI 5289555J10/272/1994Neplătitor TVAVerificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
43mii lei
▲ 1,1% vs. 2024
Profit net · 2025
3.491lei
▼ 25,9% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, IONITA & COMP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 42.545 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,1%. Rezultatul net a fost un profit de 3.491 lei. Datoriile totale au scăzut cu 61,9% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5289555
Nr. Reg. Comerțului
J10/272/1994 · EUID ROONRC.J10/272/1994
Cod CAEN
1061 — Fabricarea produselor de morărit
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-03-04 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, CART. DOROBANTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 216 firme.

100 mN12345
  1. CRANSTRUD SRL · 24 m · CAEN 8299 · +2 firme la aceeași adresă
  2. TEHNONIK CONMET SRL · 24 m · CAEN 2511 · +6 firme la aceeași adresă
  3. COMAN F&S EXPEDITION S.R.L. · 143 m · CAEN 4941 · +13 firme la aceeași adresă
  4. REL AUTO COM SRL · 196 m · CAEN 9531 · +9 firme la aceeași adresă
  5. BINION RAND SRL · 198 m · CAEN 9531 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202543 mii lei▲ 1,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
11 mii21 mii32 mii43 mii2023 · cifră de afaceri: 19.679 lei2023 · profit net: 8.849 lei20232024 · cifră de afaceri: 42.065 lei2024 · profit net: 4.712 lei20242025 · cifră de afaceri: 42.545 lei43 mii2025 · profit net: 3.491 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
4.364 lei▼ 61,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 1061 · 314 firme · mai sus decât 25% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Buzău · mai sus decât 20% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,2% marjă · mai sus decât 73% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,2%
Creștere CA an/an
+1,1%
Datorii / active
19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,3%/an
Grad de îndatorare
19%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202542.545+1,1%3.491−25,9%8,2%4.36423.51219.148—
202442.065+114%4.712−46,8%11,2%11.46427.12115.657—
202319.6798.84945,0%12.77238.71725.945—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea produselor de morărit · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IONITA & COMP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →