identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MARK-HOUSE SRL

CAEN 1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
CUI 529851J1991000938194Plătitor TVA din 1993TVA la încasareVerificat ANAF 11.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,59mil lei
▲ 1,2% vs. 2024
Profit net · 2025
11mii lei
▲ 334,4% vs. 2024
Salariați
10
▼ 28,6% vs. 2024
Contracte publice
373
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MARK-HOUSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.587.561 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,2%. Rezultatul net a fost un profit de 10.813 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
529851
Nr. Reg. Comerțului
J1991000938194 · EUID ROONRC.J1991000938194
Cod CAEN
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-04 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Mun. Gheorgheni
Adresă
JUD. HARGHITA, MUN. GHEORGHENI, STR. GÁBOR ÁRON · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
535500
Contact declarat
10 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. MONTURIST SRL · 14 m · CAEN 7990 · +3 firme la aceeași adresă
  2. INTER IMOBILIEN SRL · 27 m · CAEN 6831 · +3 firme la aceeași adresă
  3. UPS DISTRIBUTION SRL · 31 m · CAEN 4664
  4. TRANSPARENT SRL · 34 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  5. GULLIVER-COM S.R.L. · 41 m · CAEN 4771 · +1 firme la aceeași adresă
  6. BLISS COSMETICS SRL · 49 m · CAEN 4791 · +3 firme la aceeași adresă
  7. ROLLING EXPRES S.R.L. · 56 m · CAEN 4619
  8. BSA MED S.R.L. · 57 m · CAEN 8690 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,59 mil lei▲ 1,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
433 mii867 mii1,30 mil1,73 mil2023 · cifră de afaceri: 1.733.005 lei2023 · profit net: 135.711 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.569.177 lei2024 · profit net: 2.489 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.587.561 lei1,59 mil2025 · profit net: 10.813 lei2025
Salariați
10▼ 28,6%
20232025
Datorii totale
298 mii lei▼ 1,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1812 · 2.277 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Harghita · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,7% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,7%
Creștere CA an/an
+1,2%
CA / salariat
158.756 lei
Datorii / active
31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,3%/an
Lichiditate curentă
2,93
Grad de îndatorare
31%
Scor Z-Altman
4,45 (zonă sigură)
Angajați, în timp
12 → 10 (2021–2025, -17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.587.561+1,2%10.813+334%0,7%298.163955.423657.26010
20241.569.177−9,5%2.489−98,2%0,2%302.268981.838679.57014
20231.733.005135.7117,8%330.3111.051.000720.68913
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

373

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
40
Valoare totală
110.885 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
333
Valoare totală
324.121 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-01-08240/234/2024Tribunalul Harghitaanulare proces verbal de contravenţieApelApelant Petent
2024-02-23240/234/2024Judecătoria Gheorgheniplângere contravenţională PV SERIA GNM NR. 010664 DIN 05.02.2024FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte activități de tipărire n.c.a. · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARK-HOUSE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →