identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

VISUAL IMPACT SERVICES SRL

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 5366976J40/4040/1994Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 02.11.2026RO e-Facturavisualimpact.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
734mii lei
▲ 22,9% vs. 2024
Profit net · 2025
−21mii lei
▲ 88,6% vs. 2024
Salariați
3
▲ 50,0% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VISUAL IMPACT SERVICES SRL (CUI 5366976, nr. J40/4040/1994) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820). Este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 734 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, VISUAL IMPACT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 734.038 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 22,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 20.749 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-20.749 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5366976
Nr. Reg. Comerțului
J40/4040/1994 · EUID ROONRC.J40/4040/1994
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-03-21 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. TABACARILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40298
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
visualimpact.ro
Nota site-ului
6,6/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 27.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 mN12345
  1. SAMUEL PRAY S.R.L. · 25 m · CAEN 4939
  2. PROTAN SA · 54 m · CAEN 3811 · +16 firme la aceeași adresă
  3. BAD IMPORT EXPORT SERVICE SRL · 69 m · CAEN 4520
  4. MCWHITE SOLUTIONS S.R.L. · 71 m · CAEN 6209 · +5 firme la aceeași adresă
  5. DERATEX GRUP SRL · 98 m · CAEN 8123 · +14 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025734 mii lei▲ 22,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
184 mii367 mii551 mii734 mii2023 · cifră de afaceri: 662.327 lei2023 · profit net: 97.557 lei20232024 · cifră de afaceri: 597.309 lei2024 · profit net: -181.285 lei20242025 · cifră de afaceri: 734.038 lei734 mii2025 · profit net: -20.749 lei2025
Salariați
3▲ 50,0%
20232025
Datorii totale
416 mii lei▼ 13,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 6820 · 14.793 firme · mai sus decât 76% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 72% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-2,8% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-2,8%
Creștere CA an/an
+22,9%
CA / salariat
244.679 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,5%/an
Grad de îndatorare
5%
Angajați, în timp
1 → 3 (2021–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025734.038+22,9%-20.749-2,8%416.4237.897.6037.481.1803
2024597.309−9,8%-181.285−286%-30,4%483.3388.012.9777.529.6392
2023662.32797.55714,7%573.5298.259.5357.686.5332
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DAYTONA CLASSIC CARS & MOTORCYCLES SRL14037913în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 734 mii lei, 3 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VISUAL IMPACT SERVICES SRL

Este VISUAL IMPACT SERVICES SRL o firmă activă?

Da. VISUAL IMPACT SERVICES SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este VISUAL IMPACT SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, VISUAL IMPACT SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.1995 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO5366976.

Ce cifră de afaceri are VISUAL IMPACT SERVICES SRL?

În 2025, VISUAL IMPACT SERVICES SRL a avut o cifră de afaceri de 734.038 lei, în creștere cu 22,9% față de 2024, și o pierdere netă de 20.749 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VISUAL IMPACT SERVICES SRL?

În 2025, VISUAL IMPACT SERVICES SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VISUAL IMPACT SERVICES SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VISUAL IMPACT SERVICES SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are VISUAL IMPACT SERVICES SRL datorii la ANAF?

VISUAL IMPACT SERVICES SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VISUAL IMPACT SERVICES SRL?

Sediul social declarat al VISUAL IMPACT SERVICES SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. TABACARILOR.

Ce activitate are VISUAL IMPACT SERVICES SRL?

Activitatea principală declarată a VISUAL IMPACT SERVICES SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820).

Când a fost înființată VISUAL IMPACT SERVICES SRL?

VISUAL IMPACT SERVICES SRL a fost înregistrată pe 21.03.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/4040/1994.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VISUAL IMPACT SERVICES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala