identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

TERMCONCEPT SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 5429713J10/507/1994Plătitor TVA din 1997TVA la încasareVerificat ANAF 11.10.2026termconcept.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
259mii lei
▼ 7,3% vs. 2024
Profit net · 2025
58mii lei
▲ 80.101,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
18
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, TERMCONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 259.282 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,3%. Rezultatul net a fost un profit de 58.401 lei. Datoriile totale au scăzut cu 52,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5429713
Nr. Reg. Comerțului
J10/507/1994 · EUID ROONRC.J10/507/1994
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-04-01 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. INDEPENDENŢEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
120234

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
termconcept.ro
Nota site-ului
6,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 26.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. CARDIOHEALTH CLINIQUE S.R.L. · 17 m · CAEN 8622
  2. NEW AUTO PARTS & RENTAL SRL · 19 m · CAEN 4532 · +1 firme la aceeași adresă
  3. SOFIE HOME S.R.L. · 25 m · CAEN 4649
  4. AMBIENT HOME DECOR SRL · 27 m · CAEN 4683
  5. HELEN COMPANY COM SRL · 37 m · CAEN 4753
  6. RER SUD S.A. · 42 m · CAEN 3811
  7. BIROU DE EVALUARI S.R.L. · 53 m · CAEN 7490
  8. FAZAL HUSSAIN S.R.L. · 55 m · CAEN 4933 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025259 mii lei▼ 7,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
70 mii140 mii210 mii280 mii2023 · cifră de afaceri: 222.185 lei2023 · profit net: 35.297 lei20232024 · cifră de afaceri: 279.627 lei2024 · profit net: -73 lei20242025 · cifră de afaceri: 259.282 lei259 mii2025 · profit net: 58.401 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
30 mii lei▼ 52,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4322 · 9.016 firme · mai sus decât 51% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Buzău · mai sus decât 54% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
22,5% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
22,5%
Creștere CA an/an
-7,3%
CA / salariat
259.282 lei
Datorii / active
9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,6%/an
Grad de îndatorare
9%
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025259.282−7,3%58.40122,5%29.640348.302318.6621
2024279.627+25,9%-73−100%0,0%61.765322.026260.2611
2023222.18535.29715,9%52.411338.940286.5291
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

18

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
5.305 lei
Ultimul an
2021

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
81.142 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca reclamant
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-187353/200/2025Tribunalul Dambovitacontestaţie la executare 598/2013ApelIntimat Reclamant
2025-07-027353/200/2025Judecătoria Targovistecontestaţie la executare 598/2013FondContestator
2025-04-307353/200/2025Judecătoria Buzaucontestaţie la executare 598/2013FondContestator
2025-01-092612/292/2024Judecătoria VidelepretenţiiFondReclamant
2024-05-282612/292/2024Judecătoria RosioridevedepretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TERMCONCEPT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →