identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

SAFIR 94 IMPEX SRL

CAEN 3212 — Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
CUI 5624471J1994008349405Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 16.10.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,47mil lei
▲ 3,1% vs. 2024
Profit net · 2025
1,25mil lei
▲ 57,5% vs. 2024
Salariați
18
▼ 10,0% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SAFIR 94 IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.470.411 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,1%. Rezultatul net a fost un profit de 1.245.513 lei. Datoriile totale au scăzut cu 61,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 18.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5624471
Nr. Reg. Comerțului
J1994008349405 · EUID ROONRC.J1994008349405
Cod CAEN
3212 — Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-05-12 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, SOS. PANDURI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN1234
  1. CONMETA-94 S.R.L. · 25 m · CAEN 4291 · +8 firme la aceeași adresă
  2. RITHMUS COMARTIMEX S.R.L. · 60 m · CAEN 7022 · +12 firme la aceeași adresă
  3. DATA FORCE PRODIMPEX SRL · 61 m · CAEN 6201 · +4 firme la aceeași adresă
  4. LI S.R.L. · 80 m · CAEN 4648 · +12 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20256,47 mil lei▲ 3,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,62 mil3,24 mil4,85 mil6,47 mil2023 · cifră de afaceri: 6.290.733 lei2023 · profit net: 1.847.252 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.274.954 lei2024 · profit net: 790.781 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.470.411 lei6,47 mil2025 · profit net: 1.245.513 lei2025
Salariați
18▼ 10,0%
20232025
Datorii totale
973 mii lei▼ 61,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 3212 · 399 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
19,3% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
19,2%
Creștere CA an/an
+3,1%
CA / salariat
359.467 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,5%/an
Grad de îndatorare
11%
Angajați, în timp
21 → 18 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.470.411+3,1%1.245.513+57,5%19,2%972.5528.835.8237.882.18718
20246.274.954−0,3%790.781−57,2%12,6%2.516.9129.139.0296.636.67520
20236.290.7331.847.25229,4%563.7047.633.5147.085.02519
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Unitate de alimentație publică clasificată
BAR DE ZI, CLUB SAFIR, 3 - STELE, Mun. Mangalia
9872Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-105037/254/2026Judecătoria Mangaliaplângere contravenţională PV SERIA ANAR NR. 0005836/22.06.2026FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 5 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BESS URECHESTI TWO S.R.L.50433590radiată
INTERTRANS SERVICE 2001 SRL13828073radiată
LA TRASURA SRL30362525radiată
SAFIR 94 IMPEX SRL FILIALA MIHAILESTI14370844în funcțiune
SERV GAMA COMIMPEX SRL424545radiată
SOLAR PRIMO S.R.L.46334599în dizolvare
TIPO INVEST SRL5948826în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 34 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 23 active, cifră de afaceri cumulată 1,11 mld lei, 1.425 salariați, 10 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAFIR 94 IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →