identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

TACOMAR SRL

CAEN 4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
CUI 5908058J05/2319/1993Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 30.10.2026tacomar.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
797mii lei
▲ 16,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−52mii lei
▼ 153,6% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TACOMAR SRL (CUI 5908058, nr. J05/2319/1993) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 1994. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN 4772). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 797 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, TACOMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 797.153 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 52.285 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-52.285 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5908058
Nr. Reg. Comerțului
J05/2319/1993 · EUID ROONRC.J05/2319/1993
Cod CAEN
4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-07-12 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Mun. Oradea
Adresă
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CORNELIU COPOSU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
410445
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
tacomar.ro
Email
info@tacomar.ro
Nota site-ului
7,6/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 25.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN1234567
  1. DIAGNOSTICA SRL · 23 m · CAEN 8622 · +10 firme la aceeași adresă
  2. AUTO RONO SRL · 23 m · CAEN 4618 · +8 firme la aceeași adresă
  3. EDU MEDICAL NOVA S.R.L. · 37 m · CAEN 4712
  4. RASER IMPEX SRL · 46 m · CAEN 8623 · +11 firme la aceeași adresă
  5. PELICAN IMPEX SRL · 47 m · CAEN 8622 · +4 firme la aceeași adresă
  6. PASAGER S.R.L. · 54 m · CAEN 7732
  7. MONTAVILA SRL · 64 m · CAEN 4632

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025797 mii lei▲ 16,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
199 mii399 mii598 mii797 mii2023 · cifră de afaceri: 626.414 lei2023 · profit net: 69.190 lei20232024 · cifră de afaceri: 683.675 lei2024 · profit net: 97.579 lei20242025 · cifră de afaceri: 797.153 lei797 mii2025 · profit net: -52.285 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
1,31 mil lei▲ 13,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4772 · 1.001 firme · mai sus decât 80% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Bihor · mai sus decât 74% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-6,6% marjă · mai sus decât 32% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,6%
Creștere CA an/an
+16,6%
CA / salariat
199.288 lei
Datorii / active
86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-24,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+2,0%/an
Grad de îndatorare
86%
Angajați, în timp
3 → 4 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025797.153+16,6%-52.285−154%-6,6%1.312.9101.523.710210.8004
2024683.675+9,1%97.579+41,0%14,3%1.154.1921.416.947263.0854
2023626.41469.19011,0%704.485869.991165.5064
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
SATROVILL SRL12011500activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 797 mii lei, 4 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · Bihor

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TACOMAR SRL

Este TACOMAR SRL o firmă activă?

Da. TACOMAR SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este TACOMAR SRL plătitoare de TVA?

Da, TACOMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2000 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO5908058.

Ce cifră de afaceri are TACOMAR SRL?

În 2025, TACOMAR SRL a avut o cifră de afaceri de 797.153 lei, în creștere cu 16,6% față de 2024, și o pierdere netă de 52.285 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TACOMAR SRL?

În 2025, TACOMAR SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TACOMAR SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TACOMAR SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are TACOMAR SRL datorii la ANAF?

TACOMAR SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TACOMAR SRL?

Sediul social declarat al TACOMAR SRL este în JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. CORNELIU COPOSU.

Ce activitate are TACOMAR SRL?

Activitatea principală declarată a TACOMAR SRL este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate” (cod CAEN 4772).

Când a fost înființată TACOMAR SRL?

TACOMAR SRL a fost înregistrată pe 12.07.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J05/2319/1993.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TACOMAR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala