identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

ROMSTAL IMEX SRL

CAEN 4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CUI 5990324J1994014205403Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 13.10.2026RO e-Facturaromstal.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Furnizor de formare autorizatLicență transport ARRAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,36mld lei
▲ 19,3% vs. 2024
Profit net · 2025
26,49mil lei
▼ 24,7% vs. 2024
Salariați
1.412
▲ 14,0% vs. 2024
Contracte publice
8.681
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ROMSTAL IMEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.362.818.842 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 19,3%. Rezultatul net a fost un profit de 26.489.446 lei. Datoriile totale au crescut cu 18,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1412.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5990324
Nr. Reg. Comerțului
J1994014205403 · EUID ROONRC.J1994014205403
Cod CAEN
4684 — Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-08-01 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. VITAN BARZESTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
42122
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
romstal.ro
Email
comenzionline@romstal.ro
Telefon
0373817716
Nota site-ului
6,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 18.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 mN123
  1. NOKI EQUIPMENTS SRL · 119 m · CAEN 2893 · +30 firme la aceeași adresă
  2. MAD FINANCE SOLUTIONS S.R.L. · 192 m · CAEN 7020 · +5 firme la aceeași adresă
  3. MAVRUM HOLDING S.R.L. · 242 m · CAEN 6421 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,36 mld lei▲ 19,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
340,70 mil681,41 mil1,02 mld1,36 mld2023 · cifră de afaceri: 1.078.611.367 lei2023 · profit net: 52.054.871 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.142.231.193 lei2024 · profit net: 35.178.318 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.362.818.842 lei1,36 mld2025 · profit net: 26.489.446 lei2025
Salariați
1.412▲ 14,0%
20232025
Datorii totale
435,75 mil lei▲ 18,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4684 · 739 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,9% marjă · mai sus decât 32% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,9%
Creștere CA an/an
+19,3%
CA / salariat
965.169 lei
Datorii / active
31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,3%/an
Grad de îndatorare
31%
Angajați, în timp
1122 → 1412 (2021–2025, +26%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.362.818.842+19,3%26.489.446−24,7%1,9%435.750.9861.394.782.687944.250.9311.412
20241.142.231.193+5,9%35.178.318−32,4%3,1%367.472.6521.299.736.679922.851.4851.239
20231.078.611.36752.054.8714,8%263.948.8691.100.893.298829.810.7351.153
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Furnizor de formare profesională a adulților autorizat (RNFFPA)
5 programe autorizate (5 neretrase), ultima autorizație 2023-02-27;
6786valabil27.02.2027Registrul Național al Furnizorilor de Formare Profesională (AJPIS)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
ROMSTAL IMEX SRL, BUCURESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
BUFET-BAR, ANGEL, 3 - STELE, Oraş Predeal
11874valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

8.681

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1.002
Valoare totală
1.242.574 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
7.679
Valoare totală
16.114.100 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

207
Dosare în care firma apare ca parte
207
Ca creditor
129
Ca pârât
19
Ca reclamant
13
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-172237/90/2025/a10Tribunalul Valceaînlocuirea administratorului judiciar/lichidatorului în dos. nr. 2237/90/2025 afFondCreditor
2026-09-105823/207/2026/a1Judecătoria Caracalîndreptare eroare materialăFondCreditor
2026-08-252579/93/2023/a2Curtea De Apel Bucuresticontestaţie împotriva tabelului preliminar de creanţeApelIntimat Creditor
2026-07-3031458/3/2026Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completuluiFondCreditor
2026-07-297300/204/2026Judecătoria Campinacontestaţie la executareFondIntimat
2026-07-2723571/211/2026Judecătoria Clujnapocaconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-1528988/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune in raspundere delictuala constatarea caracterului ilicitFondReclamant
2026-06-302237/90/2025/a9Tribunalul Valceacontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor anularea decizFondIntimat
2026-06-2626179/3/2026Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare a hotarârii AGA anulare hotarare AGA nr.1/10.06.2026FondPârât
2026-05-2019227/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 207; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROMSTAL IMEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →