identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

BOROMIR IND SRL

CAEN 1072 — Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
572,11mil lei
▲ 8,3% vs. 2024
Profit net · 2025
43,36mil lei
▲ 63,9% vs. 2024
Salariați
971
▼ 2,8% vs. 2024
Contracte publice
980
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BOROMIR IND SRL a raportat o cifră de afaceri de 572.105.706 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,3%. Rezultatul net a fost un profit de 43.359.266 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 971.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6334476
Nr. Reg. Comerțului
J1994001136389 · EUID ROONRC.J1994001136389
Cod CAEN
1072 — Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-10-31 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. TÂRGULUI · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
240108
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. DEPOFARM S.R.L. · 164 m · CAEN 4646 · +6 firme la aceeași adresă
  2. STANDA IMPEX SRL · 173 m · CAEN 3100
  3. BETIX SRL · 233 m · CAEN 9531
  4. LA REINA PIZZA S.R.L. · 306 m · CAEN 5611 · +1 firme la aceeași adresă
  5. DALIMAR ARENA S.R.L. · 459 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  6. CONPHYS S.A. · 547 m · CAEN 1812 · +6 firme la aceeași adresă
  7. LIGHTSTUR S.R.L. · 577 m · CAEN 4791 · +4 firme la aceeași adresă
  8. DANNY LONDON TRANS S.R.L. · 586 m · CAEN 4941

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025572,11 mil lei▲ 8,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
143,03 mil286,05 mil429,08 mil572,11 mil2023 · cifră de afaceri: 494.205.254 lei2023 · profit net: 6.797.018 lei20232024 · cifră de afaceri: 528.238.299 lei2024 · profit net: 26.458.525 lei20242025 · cifră de afaceri: 572.105.706 lei572,11 mil2025 · profit net: 43.359.266 lei2025
Salariați
971▼ 2,8%
20232025
Datorii totale
288,63 mil lei▼ 1,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1072 · 316 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vâlcea · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,6% marjă · mai sus decât 68% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,6%
Creștere CA an/an
+8,3%
CA / salariat
589.192 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,6%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
940 → 971 (2021–2025, +3%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025572.105.706+8,3%43.359.266+63,9%7,6%288.625.165510.872.388216.711.141971
2024528.238.299+6,9%26.458.525+289%5,0%294.023.899487.848.221188.565.362999
2023494.205.2546.797.0181,4%304.892.939490.272.241180.106.838978
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: Rm. Valcea, str. Targului nr. 2; punct de lucru: Deva, V. Suiaga nr. 4
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Unitate hrană pentru animale autorizată sanitar-veterinar ANSVSA
cod operator ROVL0018; Fabrică de furaje combinate; CAEN 1091; Loc. Râmnicu Vâlcea, str. Târgului, nr. 2, jud. Vâlcea Loc. Râmnicu Vâlcea, str.
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
156/25.04.2024valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
BOROMIR IND SRL, RAMNICU VALCEA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
capacitate 17673 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
BZ/0005836valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

980

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
137
Valoare totală
171.612 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
843
Valoare totală
416.701 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

97
Dosare în care firma apare ca parte
97
Ca creditor
47
Ca reclamant
23
Ca pârât
19
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-232263/90/2016Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2026-07-0324451/301/2026Judecătoria Sectorul3bucuresticerere de valoare redusă 41.965 LEIFondReclamant
2026-06-306428/204/2026Judecătoria Campinacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-05-25495/90/2023/a9Tribunalul Valceacontestaţie creanţe la tabelul definitiv consolidat nr. 734/13.05.2026FondCreditor
2026-05-19859/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât
2026-05-19860/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât
2026-05-19861/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât
2026-05-19862/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât
2026-05-19863/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât
2026-05-18845/98/2026Tribunalul Ialomitaacţiune în constatare grupă muncăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 97; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BOROMIR CONSTRUCT SRL1468183radiată
BOROMIR GRAIN S.R.L.2989015în funcțiune
BOROMIR MARKET SRL1470361radiată
FOTBAL CLUB MUNICIPAL RM. VALCEA SA12607244radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 37 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 7 județe: 14 active, cifră de afaceri cumulată 573,97 mil lei, 977 salariați, 28 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BOROMIR IND SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →