identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PLEIADE SRL

CAEN 5811 — Activități de editare a cărților
CUI 638425J30/180/1991Plătitor TVA din 1993TVA la încasareVerificat ANAF 26.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
97lei
— constant
Profit net · 2025
1.231lei
▲ 110,5% vs. 2024
Salariați
0
Contracte publice
5
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PLEIADE SRL (CUI 638425, nr. J30/180/1991) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 1992. Activitatea principală: activități de editare a cărților (CAEN 5811). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 97 lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, PLEIADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 97 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.231 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
638425
Nr. Reg. Comerțului
J30/180/1991 · EUID ROONRC.J30/180/1991
Cod CAEN
5811 — Activități de editare a cărților
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. IOAN SLAVICI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
440042
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. 3 DATA SRL · 18 m · CAEN 6220
  2. CONTRIBUTE S.R.L. · 35 m · CAEN 6810
  3. GREEN BULL INTERNATIONAL S.R.L. · 43 m · CAEN 4619 · +4 firme la aceeași adresă
  4. EURO MOBIL SRL · 63 m · CAEN 2811
  5. GEMA VICTORIA SRL-D · 74 m · CAEN 4771
  6. TRIPTASTIC S.R.L. · 78 m · CAEN 7990
  7. ANA 88 S.R.L. · 86 m · CAEN 4791
  8. CLINICA SPERANŢA S.R.L. · 91 m · CAEN 8622 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202597 lei▲ 0,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3086169231.2312023 · cifră de afaceri: 194 lei2023 · profit net: -7.069 lei20232024 · cifră de afaceri: 97 lei2024 · profit net: -11.721 lei20242025 · cifră de afaceri: 97 lei972025 · profit net: 1.231 lei2025
Salariați
0
20232025
Datorii totale
129 mii lei▼ 25,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5811 · 741 firme · mai sus decât 0% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Satu Mare · mai sus decât 0% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
1.269,1% marjă · mai sus decât 100% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1.269,1%
Creștere CA an/an
+0,0%
Datorii / active
99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-30,6%/an
Lichiditate curentă
1,01
Grad de îndatorare
99%
Scor Z-Altman
0,07 (zonă de risc)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025971.231—129.124130.9441.8200
202497−50,0%-11.721—173.96545.684-128.2810
2023194-7.069—157.69641.136-116.5600
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Contracte publice (SEAP)

5

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
204 lei
Ultimul an
2021

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
130 lei
Ultimul an
2019
Valoarea totală a contractelor publice câștigate (istoric, 204 lei) este de 2,1× mai mare decât cifra de afaceri declarată pe anul 2025 (97 lei). Notă: contractele sunt cumulate pe mai mulți ani.

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RU CONSULTING SRL16079451radiată
SAMTEL PLUS SRL6226563radiată
SAMTEL SERVICE SRL0—
SAMTEL SRL646487radiată
STARTEL SRL6685914radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 116 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 20 județe: 66 active, cifră de afaceri cumulată 6,57 mld lei, 13.500 salariați, 80 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de editare a cărților · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PLEIADE SRL

Este PLEIADE SRL o firmă activă?

Da. PLEIADE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este PLEIADE SRL plătitoare de TVA?

Da, PLEIADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO638425.

Ce cifră de afaceri are PLEIADE SRL?

În 2025, PLEIADE SRL a avut o cifră de afaceri de 97 lei, în creștere cu 0,0% față de 2024, și un profit net de 1.231 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PLEIADE SRL?

În 2025, PLEIADE SRL a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este PLEIADE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PLEIADE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.08.2026.

Are PLEIADE SRL datorii la ANAF?

PLEIADE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PLEIADE SRL?

Sediul social declarat al PLEIADE SRL este în JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. IOAN SLAVICI.

Ce activitate are PLEIADE SRL?

Activitatea principală declarată a PLEIADE SRL este „Activități de editare a cărților” (cod CAEN 5811).

Când a fost înființată PLEIADE SRL?

PLEIADE SRL a fost înregistrată pe 29.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J30/180/1991.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PLEIADE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala