identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

PERSAM & COMP SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 6438175J1994000895111Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 12.10.2026persam.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
37,36mil lei
▲ 4,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,03mil lei
▼ 9,3% vs. 2024
Salariați
43
▼ 8,5% vs. 2024
Contracte publice
13
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PERSAM & COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 37.361.356 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.028.724 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 43.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6438175
Nr. Reg. Comerțului
J1994000895111 · EUID ROONRC.J1994000895111
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-11-24 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Caraş-Severin
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
persam.ro
Email
office@persam.ro
Telefon
0255572297
Nota site-ului
6,6/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202537,36 mil lei▲ 4,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,34 mil18,68 mil28,02 mil37,36 mil2023 · cifră de afaceri: 32.420.396 lei2023 · profit net: 1.091.502 lei20232024 · cifră de afaceri: 35.928.598 lei2024 · profit net: 1.133.912 lei20242025 · cifră de afaceri: 37.361.356 lei37,36 mil2025 · profit net: 1.028.724 lei2025
Salariați
43▼ 8,5%
20232025
Datorii totale
6,33 mil lei▼ 26,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4711 · 32.428 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Caraș-Severin · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
2,8% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,8%
Creștere CA an/an
+4,0%
CA / salariat
868.869 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,3%/an
Grad de îndatorare
58%
Angajați, în timp
49 → 43 (2021–2025, -12%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202537.361.356+4,0%1.028.724−9,3%2,8%6.331.44810.901.7294.603.59043
202435.928.598+10,8%1.133.912+3,9%3,2%8.567.51813.071.9824.513.77347
202332.420.3961.091.5023,4%5.940.3299.885.0043.955.95546
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

13

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
509 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
12
Valoare totală
117.347 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-03-24362/115/2025Tribunalul CarasseverinevacuareContestaţie în anulare - ApelIntimat Intimat
2024-07-221293/273/2023/a6Judecătoria Oravitaverificare măsuri preventive (art.208 NCPP)FondParte vătămată
2024-05-201293/273/2023/a5Judecătoria Oravitaverificare măsuri preventive (art.208 NCPP)FondParte vătămată
2024-05-091494/273/2024Judecătoria Oravitaobligaţie de a face VOLUMUL IIFondPârât
2024-03-221293/273/2023/a4Judecătoria Oravitaverificare măsuri preventive (art.208 NCPP)FondParte vătămată
2024-02-021293/273/2023/a3Judecătoria Oravitaverificare măsuri preventive (art.208 NCPP)FondParte vătămată
2023-12-121293/273/2023/a2Judecătoria Oravitaverificare măsuri preventive (art.208 NCPP)FondParte vătămată
2023-05-241293/273/2023Judecătoria Oravitafurtul (art.228 NCP)FondParte vătămată
2023-05-241293/273/2023/a1Judecătoria Oravitamăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminarăFondParte vătămată

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Caraș-Severin

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PERSAM & COMP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →