identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

PROSALV SRL

CAEN 2814 — Fabricarea de articole de robinetărie
CUI 6445431J10/2239/1994Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,70mil lei
▼ 16,1% vs. 2024
Profit net · 2025
575mii lei
▼ 17,1% vs. 2024
Salariați
24
▲ 4,3% vs. 2024
Contracte publice
1.040
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PROSALV SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.699.006 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 16,1%. Rezultatul net a fost un profit de 575.032 lei. Datoriile totale au scăzut cu 43,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 24.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 31 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6445431
Nr. Reg. Comerțului
J10/2239/1994 · EUID ROONRC.J10/2239/1994
Cod CAEN
2814 — Fabricarea de articole de robinetărie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-11-25 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. BAZALT, NR.15 · 31 firme aici
Cod poștal
120167

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 30 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 mN12345678
  1. SIGNATURE HAIR SPA S.R.L. · 161 m · CAEN 9602 · +12 firme la aceeași adresă
  2. LYTE TECH S.R.L. · 224 m · CAEN 2720 · +2 firme la aceeași adresă
  3. PRO MODDO TIME SRL · 234 m · CAEN 4719 · +8 firme la aceeași adresă
  4. RAIL WELD SRL · 341 m · CAEN 4212
  5. CRISTINAIFRIM S.R.L. · 346 m · CAEN 4711
  6. CRINUL ALB 94 SRL · 348 m · CAEN 4711
  7. COM LIAN S.R.L. · 350 m · CAEN 4531
  8. ROASTERY HOUSE ROCA S.R.L. · 354 m · CAEN 1083

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20254,70 mil lei▼ 16,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,56 mil5,11 mil7,67 mil10,23 mil2023 · cifră de afaceri: 10.229.133 lei2023 · profit net: 1.368.084 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.601.632 lei2024 · profit net: 693.562 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.699.006 lei4,70 mil2025 · profit net: 575.032 lei2025
Salariați
24▲ 4,3%
20232025
Datorii totale
1,78 mil lei▼ 43,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2814 · 23 firme · mai sus decât 59% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,2% marjă · mai sus decât 59% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,2%
Creștere CA an/an
-16,1%
CA / salariat
195.792 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-7,7%/an
Grad de îndatorare
38%
Angajați, în timp
22 → 24 (2021–2025, +9%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.699.006−16,1%575.032−17,1%12,2%1.782.1804.668.8432.959.45224
20245.601.632−45,2%693.562−49,3%12,4%3.178.0746.214.6033.077.98223
202310.229.1331.368.08413,4%6.032.6198.375.9502.384.42022
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: recipiente-butelii
lucrări: tip I, tip J; autorizat din 30.12.2016
2592/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1.040

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
67
Valoare totală
469.369 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
973
Valoare totală
6.554.220 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

30

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
4R PLUS PROD SRL1144080radiată
ELPRAL SRL14953759în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 6 active, cifră de afaceri cumulată 7,75 mil lei, 34 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de articole de robinetărie · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PROSALV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →