identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

RECON PREFABRICATE S.R.L.

CAEN 2361 — Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CUI 6524195J1994003526126Plătitor TVA din 1994RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
32,54mil lei
▲ 21,2% vs. 2024
Profit net · 2025
6,91mil lei
▲ 4,5% vs. 2024
Salariați
47
▲ 9,3% vs. 2024
Contracte publice
265
SEAP · activ 2026
În anul 2025, RECON PREFABRICATE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 32.535.507 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,2%. Rezultatul net a fost un profit de 6.912.782 lei. Datoriile totale au crescut cu 277,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 47.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6524195
Nr. Reg. Comerțului
J1994003526126 · EUID ROONRC.J1994003526126
Cod CAEN
2361 — Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-12-12 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CĂPITAN GRIGORE IGNAT, NR.99-101 · 4 firme aici
Cod poștal
400401

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
32.535.507 lei
▲ 21,2%
Profit net
6.912.782 lei
▲ 4,5%
Datorii
5.375.886 lei
▲ 277,5%
Salariați
47
▲ +4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 23.247.877 lei2024: 26.843.358 lei2025: 32.535.507 lei32,54 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 5.855.371 lei2024: 6.618.104 lei2025: 6.912.782 lei6,91 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 402024: 432025: 474720232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
21,2%
Creștere CA an/an
+21,2%
CA / salariat
692.245 lei
Datorii / active
17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+23,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.287.604 $1.548.389 $1.204.141 $7.265.326 $6.063.141 $47
20245.838.686 $1.439.501 $309.711 $5.173.686 $4.864.554 $43
20235.080.615 $1.279.639 $551.067 $4.133.709 $3.583.823 $40
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Contracte publice (SEAP)

265

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
13
Valoare totală
275.581 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
252
Valoare totală
2.187.228 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

LS
LKV SERVICE CAMIOANE SRL
CUI 29071840 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
EC
EDIL CONTRACT SRL
CUI 15746395 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
RP
RECON PLUS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 8587211 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea produselor din beton pentru construcții · Cluj

SS
SAGESPARK S.R.L.
CUI 53013915 · Mun. Cluj-Napoca
ES
EDAN S.R.L.
CUI 52980772 · Mun. Cluj-Napoca
KD
KLAUSEN DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 52971430 · Mun. Cluj-Napoca
CD
CARPATHIAN DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 52971294 · Mun. Cluj-Napoca
AC
ALORA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 52743466 · Mun. Cluj-Napoca
IS
IMONORDIC S.R.L.
CUI 50589639 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RECON PREFABRICATE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →