identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

GENERAL CONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 6908390J1994002350333Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 12.10.2026În insolvențăActivăLicență transport ARRAutorizat IGSU (incendiu)Laborator autorizat ISC
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
143,76mil lei
▲ 9,0% vs. 2024
Profit net · 2025
7,67mil lei
▲ 27,2% vs. 2024
Salariați
262
▲ 0,4% vs. 2024
Contracte publice
4
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni · stadiu: Fond · dosar 32863/3/2024 · 23.09.2024
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt
În anul 2025, GENERAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 143.757.474 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,0%. Rezultatul net a fost un profit de 7.667.120 lei. Datoriile totale au crescut cu 10,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 262.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6908390
Nr. Reg. Comerțului
J1994002350333 · EUID ROONRC.J1994002350333
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1995-01-30 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Suceava
Adresă
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR PROMENADEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 m250 mN1234
  1. VICTA PROD SRL · 48 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ELAD TRADER SRL · 49 m · CAEN 6820 · +19 firme la aceeași adresă
  3. FILIP ELEGANT FASHION S.R.L. · 327 m · CAEN 4771 · +1 firme la aceeași adresă
  4. NEONET MEDIAGALAXY S.R.L. · 427 m · CAEN 5911 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025143,76 mil lei▲ 9,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
35,94 mil71,88 mil107,82 mil143,76 mil2023 · cifră de afaceri: 93.418.202 lei2023 · profit net: 766.182 lei20232024 · cifră de afaceri: 131.933.522 lei2024 · profit net: 6.026.037 lei20242025 · cifră de afaceri: 143.757.474 lei143,76 mil2025 · profit net: 7.667.120 lei2025
Salariați
262▲ 0,4%
20232025
Datorii totale
44,15 mil lei▲ 10,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4100 · 19.949 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Suceava · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
5,3% marjă · mai sus decât 39% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,3%
Creștere CA an/an
+9,0%
CA / salariat
548.693 lei
Datorii / active
61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+8,0%/an
Grad de îndatorare
61%
Angajați, în timp
306 → 262 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025143.757.474+9,0%7.667.120+27,2%5,3%44.146.24472.559.52028.064.417262
2024131.933.522+41,2%6.026.037+687%4,6%39.882.85167.193.12326.124.056261
202393.418.202766.1820,8%39.695.45974.790.97733.104.582268
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
GENERAL CONSTRUCT SRL, SUCEAVA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 16/6/2014
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-4207valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Laborator de încercări în construcții autorizat ISC
profiluri: AR ; BBABP; emisă 27/05/2026; LABORATOR DE ANALIZE ȘI ÎNCERCĂRI ÎN ACTIVITATEA DE CONSTRUCȚII
4702valabil—Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

GENERAL CONSTRUCT EUIPO 2013GENERAL CONSTRUCT OSIM 2004

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
10.994 lei
Ultimul an
2021

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
128.674 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

37
Dosare în care firma apare ca parte
37
Ca creditor
17
Ca pârât
11
Ca reclamant
8
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-2421772/3/2022*Curtea De Apel Bucurestiexecutare contract administrativRecursIntimat Reclamant
2024-09-2332863/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniFondDebitor
2024-07-2990/118/2004/a7Curtea De Apel Constantaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată APLICARE PROCEDURĂ INSORecursIntimat Creditor
2024-07-2690/118/2004/a7Tribunalul Constantaprocedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat APEL ÎMPOTRIVA ÎNCHEIEFondCreditor
2024-07-1912791/231/2024Judecătoria FocsanipretenţiiFondPârât
2024-06-264126/86/2018Curtea De Apel SuceavapretenţiiApelIntimat Reclamant
2024-06-1890/118/2004/a6Tribunalul Constantaprocedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat apel imp inch 29.04.20FondCreditor
2024-06-05913/96/2024Tribunalul Harghitaopoziţie la dizolvareFondPârât
2024-04-153478/103/2014/a48Curtea De Apel Bacaucontestare raport şi plan de distribuire sumeApelIntimat Creditor
2024-04-0819803/3/2023Tribunalul Ilfovobligaţie de a face tr. 08.06.2024FondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 37; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ASM SUCEAVA S.R.L.51447420în funcțiune
BRADET TURISM SRL15642777în funcțiune
KOKORO MEDICAL CENTER S.R.L.40384490radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 7 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 146,08 mil lei, 266 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GENERAL CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →