identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

RARAU-TURISM S.R.L.

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 730218J33/186/1991Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
592mii lei
▲ 8,9% vs. 2024
Profit net · 2025
75mii lei
▼ 46,1% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RARAU-TURISM S.R.L. (CUI 730218, nr. J33/186/1991) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, înființată în 1992. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 592 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, RARAU-TURISM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 592.358 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,9%. Rezultatul net a fost un profit de 75.183 lei. Datoriile totale au crescut cu 11,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
730218
Nr. Reg. Comerțului
J33/186/1991 · EUID ROONRC.J33/186/1991
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Câmpulung Moldovenesc
Adresă
JUD. SUCEAVA, MUN. CÂMPULUNG MOLDOVENESC, CALEA BUCOVINEI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
725100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 32 firme.

100 mN12
  1. XONICH S.R.L. · 111 m · CAEN 4100 · +8 firme la aceeași adresă
  2. NOBILPLUS SRL · 119 m · CAEN 8622 · +30 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025592 mii lei▲ 8,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
172 mii344 mii516 mii688 mii2023 · cifră de afaceri: 687.824 lei2023 · profit net: 136.993 lei20232024 · cifră de afaceri: 543.968 lei2024 · profit net: 139.491 lei20242025 · cifră de afaceri: 592.358 lei592 mii2025 · profit net: 75.183 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
797 mii lei▲ 11,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 5510 · 2.399 firme · mai sus decât 44% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Suceava · mai sus decât 67% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,7% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,7%
Creștere CA an/an
+8,9%
CA / salariat
197.453 lei
Datorii / active
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-1,1%/an
Lichiditate curentă
0,90
Grad de îndatorare
16%
Scor Z-Altman
4,53 (zonă sigură)
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025592.358+8,9%75.183−46,1%12,7%796.5225.069.8524.273.3303
2024543.968−20,9%139.491+1,8%25,6%715.8454.913.9924.198.1473
2023687.824136.99319,9%715.9504.774.6064.058.6562
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Câmpulung Moldovenesc
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, ZIMBRU, 3 - STELE, Mun. Câmpulung Moldovenesc
10765Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
BAR DE ZI, ZIMBRU, 3 - STELE, Mun. Câmpulung Moldovenesc
10766Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-12557/206/2026/a1Judecătoria Campulungmoldovenescreexaminare taxe de timbruFondPetent
2026-03-02557/206/2026Judecătoria Campulungmoldovenesccontestaţie la executareFondContestator
2025-07-231899/206/2025Judecătoria Campulungmoldovenescvalidare poprireFondTerţ poprit
2023-05-162097/206/2022Tribunalul Suceavavalidare poprireApelIntimat Terţ poprit
2022-12-072097/206/2022Judecătoria Campulungmoldovenescvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RARAU-TURISM S.R.L.

Este RARAU-TURISM S.R.L. o firmă activă?

Da. RARAU-TURISM S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este RARAU-TURISM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RARAU-TURISM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO730218.

Ce cifră de afaceri are RARAU-TURISM S.R.L.?

În 2025, RARAU-TURISM S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 592.358 lei, în creștere cu 8,9% față de 2024, și un profit net de 75.183 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RARAU-TURISM S.R.L.?

În 2025, RARAU-TURISM S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RARAU-TURISM S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RARAU-TURISM S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are RARAU-TURISM S.R.L. procese în instanță?

Da, RARAU-TURISM S.R.L. apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are RARAU-TURISM S.R.L. datorii la ANAF?

RARAU-TURISM S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RARAU-TURISM S.R.L.?

Sediul social declarat al RARAU-TURISM S.R.L. este în JUD. SUCEAVA, MUN. CÂMPULUNG MOLDOVENESC, CALEA BUCOVINEI.

Ce activitate are RARAU-TURISM S.R.L.?

Activitatea principală declarată a RARAU-TURISM S.R.L. este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată RARAU-TURISM S.R.L.?

RARAU-TURISM S.R.L. a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J33/186/1991.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RARAU-TURISM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala