identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 7736374J2021006163409Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
77mii lei
— constant
Profit net · 2025
30mii lei
▲ 1.056,6% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
31ani
din 1995
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. (CUI 7736374, nr. J2021006163409) este o societate pe acțiuni (SA) activă din București, înființată în 1995. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 77 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. a raportat o cifră de afaceri de 77.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,0%. Rezultatul net a fost un profit de 29.539 lei. Datoriile totale au crescut cu 1,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7736374
Nr. Reg. Comerțului
J2021006163409 · EUID ROONRC.J2021006163409
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1995-09-27 (31 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.mixta-de stat si privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR MATEI MILLO
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
10144
Contact declarat
7 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 18 firme.

100 mN12345678
  1. MANAGE VAULT S.R.L. · 21 m · CAEN 7022 · +5 firme la aceeași adresă
  2. GAMMA UNU S.R.L. · 27 m · CAEN 6820 · +11 firme la aceeași adresă
  3. HOTEL CARPATI-TURISM SA · 33 m · CAEN 5510
  4. SIGNUS ROMANIA DISTRIBUTIONS SA · 40 m · CAEN 5135 · +1 firme la aceeași adresă
  5. MADORA CHEMICALS SRL · 44 m · CAEN 2030 · +1 firme la aceeași adresă
  6. GOOD FOR MEN SRL · 49 m · CAEN 4791 · +2 firme la aceeași adresă
  7. INCOMPLETE S.R.L. · 55 m · CAEN 7320 · +8 firme la aceeași adresă
  8. APC ENERGY SOLUTIONS SRL · 55 m · CAEN 3511 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202577 mii lei▲ 0,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
19 mii39 mii58 mii77 mii2023 · cifră de afaceri: 77.000 lei2023 · profit net: 23.966 lei20232024 · cifră de afaceri: 77.000 lei2024 · profit net: 2.554 lei20242025 · cifră de afaceri: 77.000 lei77 mii2025 · profit net: 29.539 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
491 mii lei▲ 1,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 5510 · 2.399 firme · mai sus decât 14% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 23% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
38,4% marjă · mai sus decât 91% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
38,4%
Creștere CA an/an
+0,0%
CA / salariat
77.000 lei
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+0,0%/an
Grad de îndatorare
6%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202577.00029.539+999%38,4%490.7618.384.3667.894.6211
202477.0002.554−89,3%3,3%484.4448.349.5267.865.0821
202377.00023.96631,1%464.0408.326.5677.862.5271
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALIMENTARA SA199192în funcțiune
ASTRAL SA355011în funcțiune
AURELIUS ADVERTISING S.R.L.16687254în funcțiune
AURELIUS ÎMPĂRATUL ROMANILOR SA14791320în funcțiune
COLONIAL CONSULTING SRL23779563radiată
COMETEX S.A.792768în funcțiune
GALERIILE VICTORIA SA328130în funcțiune
IMPARATUL ROMANILOR SRL2468963în funcțiune
MINERVA - GALERIILE COMERCIALE S.A.15555212în funcțiune
MINERVA SA361382în funcțiune
TERASA TENIS SUB ARINI SRL24121034radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 69 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 10 județe: 28 active, cifră de afaceri cumulată 91,02 mil lei, 211 salariați, 37 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.

Este IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. o firmă activă?

Da. IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. plătitoare de TVA?

Da, IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 27.09.1995 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO7736374.

Ce cifră de afaceri are IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.?

În 2025, IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. a avut o cifră de afaceri de 77.000 lei, în creștere cu 0,0% față de 2024, și un profit net de 29.539 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.?

În 2025, IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 31.10.2026.

Are IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. datorii la ANAF?

IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.?

Sediul social declarat al IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR MATEI MILLO.

Ce activitate are IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.?

Activitatea principală declarată a IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A.?

IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. a fost înregistrată pe 27.09.1995, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021006163409.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMPARATUL ROMANILOR TURISM S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala