identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

LUSYION PRODCOM SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 7804525J1995001956122Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 28.10.2026RO e-FacturaActivăPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,17mil lei
▼ 21,7% vs. 2024
Profit net · 2025
5.683lei
▼ 59,0% vs. 2024
Salariați
9
▼ 10,0% vs. 2024
Vechime
31ani
din 1995
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

LUSYION PRODCOM SRL (CUI 7804525, nr. J1995001956122) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Florești, județul Cluj, înființată în 1995. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,17 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, LUSYION PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.170.913 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,7%. Rezultatul net a fost un profit de 5.683 lei. Datoriile totale au crescut cu 2,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7804525
Nr. Reg. Comerțului
J1995001956122 · EUID ROONRC.J1995001956122
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1995-10-20 (31 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 260 firme.

100 mN12345678
  1. NARMIN M&D S.R.L. · 37 m · CAEN 4721 · +1 firme la aceeași adresă
  2. FIT DENTAL TECH SRL · 51 m · CAEN 3250
  3. MILETAXI SRL · 53 m · CAEN 4932
  4. LE SPECIALITA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · 55 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  5. POKER CAFFE BAR SRL · 62 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  6. GROF ART SRL · 65 m · CAEN 9329 · +2 firme la aceeași adresă
  7. BETALEEL & PETRU ILEA S.R.L. · 69 m · CAEN 4339 · +1 firme la aceeași adresă
  8. FORLEVEL CONSULTING SRL · 70 m · CAEN 6201

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,17 mil lei▼ 21,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,12 mil4,23 mil6,35 mil8,47 mil2023 · cifră de afaceri: 8.467.340 lei2023 · profit net: 219.487 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.883.756 lei2024 · profit net: 13.872 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.170.913 lei6,17 mil2025 · profit net: 5.683 lei2025
Salariați
9▼ 10,0%
20232025
Datorii totale
2,07 mil lei▲ 2,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4711 · 32.534 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,1% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
-21,7%
CA / salariat
685.657 lei
Datorii / active
86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,8%/an
Grad de îndatorare
86%
Angajați, în timp
11 → 9 (2021–2025, -18%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.170.913−21,7%5.683−59,0%0,1%2.072.9152.414.982342.0679
20247.883.756−6,9%13.872−93,7%0,2%2.021.7042.447.495430.74110
20238.467.340219.4872,6%1.718.9202.222.746503.82612
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Magazin alimentar înregistrat DSVSA
Loc. Florești, Str. Urușagului, Nr. 112N, Jud. Cluj
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 02.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Magazin alimentar 1

  • Loc. Florești, Str. Urușagului, Nr. 112N, Jud. Cluj

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-2812315/211/2024Tribunalul Comercialclujcerere de valoare redusăApelIntimat
2026-05-2510103/180/2026Judecătoria Bacaucerere de valoare redusăFondPârât
2025-06-0412946/211/2025Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât
2024-05-2312315/211/2024Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre LUSYION PRODCOM SRL

Este LUSYION PRODCOM SRL o firmă activă?

Da. LUSYION PRODCOM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este LUSYION PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, LUSYION PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.2008 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO7804525.

Ce cifră de afaceri are LUSYION PRODCOM SRL?

În 2025, LUSYION PRODCOM SRL a avut o cifră de afaceri de 6.170.913 lei, în scădere cu 21,7% față de 2024, și un profit net de 5.683 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are LUSYION PRODCOM SRL?

În 2025, LUSYION PRODCOM SRL a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este LUSYION PRODCOM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care LUSYION PRODCOM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 05.10.2026.

Are LUSYION PRODCOM SRL procese în instanță?

Da, LUSYION PRODCOM SRL apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are LUSYION PRODCOM SRL datorii la ANAF?

LUSYION PRODCOM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul LUSYION PRODCOM SRL?

Sediul social declarat al LUSYION PRODCOM SRL este în JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. URUSAGULUI.

Ce activitate are LUSYION PRODCOM SRL?

Activitatea principală declarată a LUSYION PRODCOM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată LUSYION PRODCOM SRL?

LUSYION PRODCOM SRL a fost înregistrată pe 20.10.1995, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1995001956122.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LUSYION PRODCOM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala