identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

M & N LUX SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 7814456J1995002697136Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 28.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,23mil lei
▼ 23,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−102mii lei
▼ 183,3% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Vechime
31ani
din 1995
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

M & N LUX SRL (CUI 7814456, nr. J1995002697136) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Medgidia, județul Constanța, înființată în 1995. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 1998. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,23 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, M & N LUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.234.291 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 23,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 102.170 lei. Datoriile totale au scăzut cu 52,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-102.170 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7814456
Nr. Reg. Comerțului
J1995002697136 · EUID ROONRC.J1995002697136
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1995-10-25 (31 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Medgidia
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. REPUBLICII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. DIXI MUN SRL · 29 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  2. IFN SEVYSTELL GOLD SRL · 63 m · CAEN 6492 · +7 firme la aceeași adresă
  3. KILIPIR ACTIV S.R.L. · 65 m · CAEN 4719 · +1 firme la aceeași adresă
  4. REFI SERV SRL · 84 m · CAEN 4752 · +1 firme la aceeași adresă
  5. TORENTE CO SRL · 92 m · CAEN 9531 · +4 firme la aceeași adresă
  6. TOP MAN STYLE SRL · 95 m · CAEN 4771
  7. C & M MAGAZIN MIXT SRL · 103 m · CAEN 4712 · +3 firme la aceeași adresă
  8. FILIALA CEC · 110 m · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,23 mil lei▼ 23,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
438 mii875 mii1,31 mil1,75 mil2023 · cifră de afaceri: 1.750.203 lei2023 · profit net: 306.027 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.612.989 lei2024 · profit net: 122.718 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.234.291 lei1,23 mil2025 · profit net: -102.170 lei2025
Salariați
3▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
251 mii lei▼ 52,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Constanța · mai sus decât 81% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-8,3% marjă · mai sus decât 22% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-8,3%
Creștere CA an/an
-23,5%
CA / salariat
411.430 lei
Datorii / active
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-6,1%/an
Grad de îndatorare
26%
Angajați, în timp
5 → 3 (2021–2025, -40%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.234.291−23,5%-102.170−183%-8,3%250.771947.548696.7773
20241.612.989−7,8%122.718−59,9%7,6%530.7781.394.169863.3914
20231.750.203306.02717,5%201.1701.384.7231.183.5534
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
M.N.A. STAR LUX SRL18832814radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 1,23 mil lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre M & N LUX SRL

Este M & N LUX SRL o firmă activă?

Da. M & N LUX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este M & N LUX SRL plătitoare de TVA?

Da, M & N LUX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.09.1998 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO7814456.

Ce cifră de afaceri are M & N LUX SRL?

În 2025, M & N LUX SRL a avut o cifră de afaceri de 1.234.291 lei, în scădere cu 23,5% față de 2024, și o pierdere netă de 102.170 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are M & N LUX SRL?

În 2025, M & N LUX SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este M & N LUX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care M & N LUX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are M & N LUX SRL datorii la ANAF?

M & N LUX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul M & N LUX SRL?

Sediul social declarat al M & N LUX SRL este în JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. REPUBLICII.

Ce activitate are M & N LUX SRL?

Activitatea principală declarată a M & N LUX SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată M & N LUX SRL?

M & N LUX SRL a fost înregistrată pe 25.10.1995, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1995002697136.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
M & N LUX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala